Notice: Undefined index: niazmandi in /home/k118/public_html/modules/niazmandi/index.php on line 166

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/k118/public_html/modules/niazmandi/index.php on line 166

Warning: Illegal string offset 'farsi' in /home/k118/public_html/modules/niazmandi/index.php on line 168

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/k118/public_html/modules/niazmandi/index.php on line 168

Warning: array_merge_recursive(): Expected parameter 1 to be an array, null given in /home/k118/public_html/modules/niazmandi/index.php on line 456
اولین و بزرگترین مرکز 118 ادارات و مشاغل در ایران -
خوش آمدید

سرو آباد

روستای تازه آباد

روستای تازه آباد

  روستای تازه آباد در بخش سروآباد همین شهرستان در استان کردستان واقع شده که با شهرستان سروآباد 7 کیلومتر فاصله دارد و تا شهرستان مریوان 18 کیلومتر فاصله دارد. 70 خانوار با 350 نفر جمعیت در این روستا سکونت دارند و این روستا از امکاناتی همچون آب، برق، گاز، تلفن، خانه بهداشت و مدرسه ابتدایی برخوردار است و زبان مردم این روستا اورامی است.

روستای دره کی

روستای دره کی

  جاذبه های گردشگری روستای دره کی: روستاي دره کی به دليل برخورداري از موقعيت ويژه جلوه‏اي زيبا و بسيار منحصر به فرد دارد.مناظر و چشم‏ اندازهاي زيباي آن، در بيشتر فصول جذاب و جالب توجه است. کوه های عوالان و سه کو در شمال و کوه های دالانی و کمانجر در جنوب و روبه روی آبادی قرار دارند که زیبایی خاصی را به روستا و حتی منطقه داده اند. جاذبه‏ هاي طبيعي روستا را آبشار وه زه ن (سلور) ، منطقه ی زیبا ی قه لا خانی ، باغ های سلور و هزارانی و… تشکیل می دهند .

روستای دزلی

روستای دزلی

  روستاي دزلي از توابع بخش مرکزي شهرستان سروآباد در استان کردستان، با مختصات جغرافيايي 46 درجه و 9 دقيقه طول شرقي و 35 درجه و 22 دقيقه عرض شمالي، در فاصلة 28 کيلومتري شهر سروآباد و 115 کيلومتري مرکز استان (سنندج) قرار دارد. ارتفاع اين روستا از سطح دريا 1400 متر است و اطراف آن را کوه و دره فرا گرفته است.

روستای آريان

روستای آريان

  روستای ماسوله ای آریان ( مصوب : آریان ، تلفظ محلی : آریان ) از روستاهای تابعه ی بخش مرکزی شهرستان سروآباد( منطقه ی ژاوه رود ، دهستان پایگلان ) می باشد. مردم روستا به زبان اورامی ( هورامی ) تکلم می کنند. آریان به معنی آریایی هاست که آتش پرست بوده اند و همان زرتشتیان اند قدمتش به بیش از 2000 سال پیش برمی گردد . قدیمی ترین روستا در منطقه است . بعبارت دیگر محل زندگی آریایی ها یا محل زندگی کردهاست.

روستای بیساران

روستای بیساران

  روستای بیساران از توابع شهرستان سروآباد در منطقه ی ژاورود یا اورامان شرقی قرار دارد،بیساران از بزرگترین وپرجمعیت ترین روستا های استان کردستان می باشد.این روستا از دیر باز محل سکونت اقوام مختلف بوده است،وجود غارهای زیاد در اطراف روستا از جمله مرجهول و مرپالنگ ومرعزیزه وغیره حکایت از سکونت انسان در ماقبل تاریخ دارد.

روستای چشميدر

روستای چشميدر

  روستای چشمیدر در35 کیلومتری شهر سروآباد و در فاصله مابین 46 درجه و 2 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 2 دقیقه عرض شمالی با ارتفاع متوسط روستا از سطح آبهای آزاد حدود 1762 متر و در دامنه سلسله جبال کوه های منتهی به شاهو که یک روستای پای کوهی و میان کوهی قلمداد می شود. در جنوب شهرستان سروآباد واقع گشته است .شیب عمودی روستا تقریبآ بیش از40% می باشد .  

روستای حسین اباد

روستای حسین اباد

  روستای حسین آباد در سال ۱۳۵۵با شکل گیری قهوه خانه در آمار نامه ها تحت عنوان بیکره دیده می شود .روستا از سالهای ۱۳۸۰تحت عنوان حسین آباد از توابع بخش مرکزی تغییر نام داده وبه سه راه حزب الله نیز شهرت دارد .  

روستای دل

روستای دل

  جمعيت روستاي دل جمعیت روستای دل بالغ بر۱۵۰۰نفر می باشد.هرم جمعیتی روستا جوان وفعال هستند .وتعداد خانوار ۲۴۷می باشد

روستای دلمرز

روستای دلمرز

موقعیت جغرافیایی روستایی دله مرز روستاي دله مرز از توابع سرو آباد استان کردستان، با مختصات جغرافيايي ۴۶ درجه و ۲۹ دقيقه طول شرقي و ۳۵درجه و ۷ دقيقه عرض شمالي، در فاصله ۶۵کيلومتري سرو آباد قرار دارد روستاي دله مرز در محدوده‏اي کوهستاني استقرار يافته و ارتفاع آن از سطح دريا در ۹۰۰متر است. اين روستا، با اقليمي مدیترانه ایی در فصول بهار آب و هوايي معتدل و مطبوع دارد و در پاييز و زمستان، سرد مي‏باشد. رودخانه سيروان در ميان آبادي جريان دارد و چشم انداز جذابي به آنبخشیده است .

روستای ژیوار

روستای ژیوار

  روستای ژیوار یکی از زیباترین و درعین حالت جالب ترین روستاهی کشور ایران است که در طرف شرق اورامان تخت و در کنار شمالی روستاهای بلبر و سلین قرار دارد این روستا در میان کو ه های کوهسالان و شاهو و درویان محصور شده و دارای دامنه های سرسبز و رنگین و مناظر طبیعی زیبا وجالبی است  

روستای ژنین

روستای ژنین

روستای ژنین در40 کیلومتری شهر سرواباد و در فاصله 35 درجه و 8 دقیقه عرض شمالی و 46 درجه و 32 دقیقه عرض جنوبی با ارتفاع تقریبا 1300 متری از سطح دریا، یکی از روستا های منطقه ژاورود دهستان پایگلان از بخش مرکزی شهرستان سروآباد می باشد این روستا در 40 کیلومتری جنوب شرقی شهر سروآباد و روی تپه ای که مشرف به باغهای سرسبز بوده واقع گردیده است.

روستای سلين

روستای سلين

روستای سلين یکی از روستاهای زیبای استان کردستان است

روستای سرهويه

روستای سرهويه

روستای سرهویه با جمعیتی حدود 1300نفر و 300خانوار در 75کیلومتری شهرستان سنندج در بخش ژاورود غربی قرار دارد. که از شرق به روستای هشمز و از غرب به روستاهای هویه و سالیان و از جنوب به روستای بیساران و ازشمال با روستا های اویهنگ و ویسر همسایه است. روستای سرهویه که در بین دو رودخانه ((دره ابادی)) و ((دره ویم )) قراردارد. دارای مناظر زیبای طبیعی میباشد.

روستای کلجی

روستای کلجی

  کلجی دهی از دهستان شالیار،بخش اورامانات ، شهرستان سروآباد

روستای ناو

روستای ناو

  منطقه اورامانات از جمله مناطق زیبا ودیدنی استان کردستان میباشد که با طبیعت زیبا و بی نظیر خود علیرغم نداشتن راههای ارتباطی مناسب هر سال دهها هزار نفر را از نقاط دور نزدیک کشورمان و حتی کشورهای خارجی به دیدن خود فرا می خواند.طبیعت بکر، مناظربا شکوه، کوههای سر به فلک کشیده، پوشش جنگلی متنوع، سبزه ، گلهای رنگارنگ، رودخانه های دایمی و فصلی، چشمه های جوشان آبهای معدنی و آب و هوای چهار فصل از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه است.

روستای نوین

روستای نوین

  هواي معتدل كوهستاني در اين ديار ۷۰ هزار نفري چه غوغايي مي كند؟ شور شوری به پا مي كند و چشمه هاي فراوان، زايش هر لحظه را، گونه اي به تصوير ذهن مي كشاند كه هر چه از ديدن آن حظ ببري و پرشوي، هنوز احساس خلأ مي كني و عطش براي سيراب شدن از سراب هاي آن داري. درخت هاي پهن برگ بلوط و پسته وحشي نيز، يكي از گونه هاي بسيار زيباي طبيعت را بر لوح اين سرزمين حك كرده است.

روستای دیوزناو

روستای دیوزناو

دیوزناو به معنی جایی كه در آن خرس = دیو زیاد بوده است. مابین رودخانه سیروان و كوه شاهو قرار گرفته است همچنین دیوه زناو از دی + وه زه + ناو تشكیل شده است یعنی روستایی كه در آن درخت گردو وجود داشته است .

روستای بوریدر

روستای بوریدر

وجه تسمیه و قدمت روستا: روستای بوریدر قبلا(ببری در) نام داشته است محلی که در آن جا ببرهای وحشی زندگی می کرده اند. قدمت آن به دوران اولیه اسلام و زمان عبدالله بن عمر برمی گردد. مسجد عبدالله در روستا وجود دارد و مردم در آن عبادت می کنند که قدمت آن به سیصد سال پیش باز می گردد.

روستای تفلی

روستای تفلی

روستای تفلی در بخش سروآباد این شهرستان در استان کردستان قرار دارد که فاصله این روستا تا شهرستان سروآباد 7 کیلومتر و تا شهرستان مریوان 18 کیلومتر است. 900 نفر جمعیت و 170 خانوار در این روستای زیبا سکونت دارند و زبان مردم این روستا اورامی است.