فرهنگ و هنر

نوحه به روایت آوازهای کُرال

گروه کُـرشباهنگ «نغمه‌های عاشورایی» را با صدای سعید فتاحی و سرپرستی محمود درویشی در حوزه هنری اجرا می‌کند.

به گزارش کا 118، «نغمه‌های عاشورایی» عنوان ویژه‌برنامه عاشورایی گروه کُــرشباهنگ (فرهنگیان) است که با تلاش حوزه هنری استان تهران در ایام منتهی به اربعین حسینی(ع) در سالن مهر حوزه هنری اجرا خواهد شد.

گروه کُر شباهنگ در این اجرا قطعاتی با عنوان‌ به تو از دور سلام، نبودی بابا، بوسه بر ماه، شب مهتاب، صد پاره، علقمه، نی‌نوا و دولت عشق را به سرپرستی محمود درویشی و صدای سعید فتاحی روی صحنه می‌برد.

این اجرا در روزهای ۱۱ و ۱۲ شهریور و از ساعت ۱۹ در سالن سوره حوزه هنری اجرا خواهد شد.

محموددرویشی، سرپرست گروه کُـرشباهنگ درباره ویژه‌برنامه‌ «نغمه‌های عاشورایی» گفت: سبک جدیدی در این اجرا به مخاطب ارائه خواهد شد. تاکنون کسی به مداحی و متن آن به‌عنوان آواز دسته‌جمعی و تنظیم نوحه در قالب آواز کُــرال نپرداخته بود که در این اتفاق جدید به آن پرداخته شده است.

وی در تشریح ویژگی‌های اجرایی که در سالن سوره حوزه هنری به صحنه می‌رود، گفت: تعدادی از اشعاری که در قالب مداحی شنیده شده است را توسط گروه کُـر شباهنگ به آواز چندصدایی و کُــر تبدیل کرده‌ایم و اجرا خواهیم کرد؛ این نکته مهم‌ترین تفاوت اجرایی کار خواهد بود.

تنظیم آواز چندصدایی «نغمه‌های عاشورایی» گروه کُـرشباهنگ توسط محمود درویشی با همکاری فاطمه قیصرپناه انجام شده است و سعید فتاحی خوانندگی اجرا را برعهده دارد و ۳۰ هنرمند در این اجرا هم‌آوازی خواهند داشت.

حضور عموم در ویژه‌برنامه «نغمه‌های عاشورایی» حوزه هنری برای عموم آزاد است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا