کارگری

هیچ سناریویی غیر از مصوبه شورای عالی کار قابل‌پذیرش نیست

هیچ سناریویی غیر از مصوبه شورای عالی کار قابل‌پذیرش نیست

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی خوزستان در نامه‌ای به سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار صدور احکام افزایش حقوق ۳۸ درصدی بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان شد و گفت: بازنشستگان خوزستان هیچ سناریویی غیر از مصوبه شورای عالی کار را نمی‌پذیرند.

به گزارش خبرنگار کا 118 از خوزستان، عبدالحمید عبائی حسنی (رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی خوزستان) در نامه‌ای به سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تعیین تکلیف صدور احکام حقوقی بازنشستگان شد.

در متن این نامه آمده است: در دولت‌های گذشته افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس شاخص‌های تورم و توافق هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و شورای عالی کار در فروردین‌ماه هرسال مصوب، اعلام و در اردیبهشت‌ماه همان سال احکام بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی صادر می‌شد، متأسفانه در دولت سیزدهم که با شعار حمایت از اقشار آسیب‌پذیر روی کارآمد، جامعه بازنشسته در افزایش قیمت‌ها و تورم با بی‌توجهی مواجه شدند.

بازنشستگان پس از گذشت پنج ماه از سال برای احقاق حق قانونی و مطالبه خود که از محل بیمه‌پردازی آن‌ها و خارج از ردیف بودجه دولتی است همچنان در جستجوی این افزایش حقوق هستند. همانگونه که مطلع هستید افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در اوایل سال جاری بر مبنای ۳۸ درصد به‌اضافه مبلغ ۵۱۵ هزار تومان برای سایر سطوح به تصویب شورای عالی کار و هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی رسید که در عین ناباوری دولت این افزایش حقوق را با ۲۸ درصد کاهش با ۱۰ درصد به تصویب هیئت وزیران رساند. با توجه به اینکه این افزایش ۱۰ درصدی برخلاف مصوبات شورای عالی کار و هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی بود هیات بررسی مصوبات دولت و تطبیق قوانین مجلس این مصوبه را ابطال کرد و طی نامه رئیس مجلس شورای اسلامی براساس اصل ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی به دولت ابلاغ شد که دولت در فرصت قانونی جواب قانع‌کننده‌ای به نمایندگان جامعه بازنشسته نداد.

با روی کار آمدن جنابعالی (سرپرست جدید وزارت کار) این نوید و امیدواری ایجاد شد که خواسته جامعه بازنشسته تأمین اجتماعی که تحقق افزایش ۳۸ درصدی و مبلغ تعیین شده است، محقق می‌شود، اما اظهارات شما در خصوص تعیین تکلیف میزان افزایش حقوق ابهاماتی را در افکار عمومی جامعه بازنشسته تأمین اجتماعی ایجاد و آنان را بیش از پیش ناامید کرد.

لذا اینجانب به‌عنوان نماینده ۲۳۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی خوزستان به هیچ درصدی به جز ۳۸ درصد و رقم تعیین شده ۵۱۵ هزار تومان راضی نیستیم و هیچ گزینه و سناریویی به‌غیر از مصوبه شورای عالی کار را نمی‌پذیریم و تقاضا داریم هر چه سریع‌تر ترتیبی اتخاذ فرمایید تا مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نسبت به صدور احکام افزایش حقوق ۳۸ درصدی بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان بر مبنای مصوبات شورای عالی کار و هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی اقدامات لازم را به عمل آورده و بازنشستگان را از این بلاتکلیفی نجات دهند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا