اقتصاد

وزیر پیشین نفت از «جلیلی» شکایت کرد

به گزارش کا 118، پس از مطرح شدن پرونده کرسنت در مناظرات تلویزیونی و بحث‌‌های پیرامون آن، بیژن زنگنه از سعید جلیلی شکایت کرد. در متن این شکایت آمده است:

باسمه تعالی

جناب آقای صالحی

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

با عرض سلام و احترام – به استحضار می‌رساند که آقایان علیرضا زاکانی و سعید جلیلی در مناظره چهارم نامزدهای ریاست جمهوری که در تاریخ ۴/۴/۱۴۰۳ به طور مستقیم از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد ، افتراها و اهانت هایی را به اینجانب بیژن زنگنه به عنوان وزیر وقت نفت در دولت های هفتم ، هشتم ، یازدهم و دوازدهم به شرح زیر وارد و اکاذیبی را نشر کردند .

افتراها و اهانت های صورت گرفته :

۱- آقای جلیلی در زمان ۱:۱۲:۴۹ تا ۱:۱۳:۳۰ مناظره چهارم اظهار داشتند : ” در کرسنت فساد صورت گرفته و اموال کشور را به ثمن بخس فروخته اند و بعد فردی که باید متهم باشد دوباره به عنوان وزیر نفت معرفی می شود. ”

۲- آقای جلیلی در زمان ۱:۴۸:۲۸ تا ۱:۵۰:۱۱ همان مناظره بیان داشت : ” امروز دارید از فساد بیّن دفاع می کنید. جای متهم در دادگاه است نه اینکه بیاید در تلویزیون مناظره کند. اول برود محاکمه شود ، حکمش را بگیرد . اگر قرار باشد هر متهمی را بیاریم و در اختیارش تلویزیون قرار دهیم …البته ایشان هیج وقت به من نگفته بیا مناظره … بگید یک بار که گفته باشد. وقتی ده ها میلیارد دلار برای چندین سال سرمایه کشور را به یغما می دهند مگر شما می توانید نسبت به آن بی تفاوت باشید. خود آقای روحانی در زمان خاتمی نوشت وگفت این مشکل دارد. شما می گویید این هیچی. جواب بدهید چرا این فساد پیگیری نشد بله بنده با فساد مبارزه می کنم.”

۳- آقای زاکانی در زمان ۱:۱۹:۴۵ تا ۱:۲۰:۳۰مناظره اظهار داشت : ” خیانت بزرگ در کرسنت صورت گرفته است. کرسنت دست پخت آقای خاتمی ، روحانی و آقای زنگنه است. ”

بیشتر بخوانید:  بنزین را وقتی باید گران کرد که خودرو ارزان شود/ دولت، شرکت‌های ورشکسته را با زور به حیات بر می‌گرداند

۴- آقای زاکانی در زمان ۱:۵۵:۴۲ تا ۱:۵۷:۴۸ همان مناظره بیان نمود ” دوره آقای خاتمی بزرگ ترین خیانت های نفتی به کشور شد. توتال،استات اویل و کرسنت باید معلوم شود چه کسی باید سیاهی بر چهره اش بنشیند. بنده مکرر گفته ام چه کسانی خیانت کرده اند.۵۳ میلیارد دلار عدم النفع ، دوونیم میلیارد خسارت اولیه و ۱۸ میلیارد طلب دوم. حاضرم با زنگنه و خاتمی و روحانی مناظره کنم تا بگویم چه جنایتی در این کشور اتفاق افتاد.. ”

ملاحظه می فرمایید که آقای جلیلی به شرح بندهای ۱ و ۲ یادشده بالا ، اینجانب را به فساد بیّن و به یغما بردن میلیاردها دلار و آقای زاکانی دربندهای ۳ و ۴ پیش گفته ، اینجانب وآقایان خاتمی و روحانی را به بزرگ ترین خیانت نفتی و ارتکاب جنایت متهم کردند ضمن آنکه نشر موارد از طریق رسانه ملی به دلیل کذب بودن مصداق بارز نشر اکاذیب می باشد.

با توجه به اینکه افتراها و اظهارات خلاف واقع آقایان زاکانی و جلیلی مبنی بر وقوع فساد، خیانت بزرگ، فساد بیّن و یغما بردن میلیاردها دلار و رخ دادن جنایت در کشور ، توسط اینجانب ذاتا واقع نشده است و فارغ از آن ، اظهارات مزبور بدون اثبات و قطعی شدن در مراجع قضایی،مصداق افترا، اهانت، نشر اکاذیب و توهین به مقامات رسمی کشور می باشد لذا حسب قانون مجازات اسلامی و قانون تفسیری مجلس شورای اسلامی ، عملی مجرمانه و موجب تعقیب کیفری و مجازات برای منتسب کننده اتهام می باشد ، بر این اساس مستند به مواد ۶۰۹ ، ۶۹۷ و ۶۹۸ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی ، تقاضای تعقیب کیفری نامبردگان را دارم .

با احترام – بیژن نامدار زنگنه

وزیر پیشین نفت از «جلیلی» شکایت کرد

وزیر پیشین نفت از «جلیلی» شکایت کرد

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا