کارگری

آخرین تحولات نقل و انتقالات فوتبال اروپا

آخرین تحولات نقل و انتقالات فوتبال اروپا

به گزارش کا 118، فصل نقل و انتقالات به نیمه رسیده و ما سعی می‌کنیم هر روز یکی از خریدهای مهم چند هفته گذشته را بررسی کنیم. یکی از خریدهای جالب توجه امسال که شاید از آن کمترشنیده باشید، خرید تیمبر توسط آرسنال است. این مدافع ۱۴جولای در انتقالی به ارزش ۳۵ میلیون یورو از آژاکس به آرسنال پیوست. این انتقال را از سه زاویه بررسی می‌کنیم؛ بازیکن، تیم قبلی و تیم جدید.

 

زاویه آژاکس

یک ضربه سخت به خط دفاعی آنها. تیمبر در دو سال و نیم گذشته یکی از بازیکنان ثابت و البته برتر آژاکس بوده است. او آنقدر در فصل 20221-2021 درخشید که در پایان به عنوان بهترین بازیکن فصل اردیویژه انتخاب شد. البته تیم آمستردامی به کشف ممتد چنین استعدادهایی مشهور است ولی با توجه به رقمی که از این انتقال نصیب آژاکس شد باید بگوییم آنها کار بسیار سختی برای جایگزینی چنین مدافع با استعداد که بازی با توپش عالی است، خواهند داشت.

 

زاویه آرسنال

یک خرید هوشمندانه. دفاع آرسنال در فصل گذشته اصطلاحاً عمق لازم را نداشت. نفرات باکیفیتش کم بود. وقتی در اواخر فصل گذشته، ویلیام سالیبا مصدوم شد، عملاً شانس قهرمانی آنها از بین رفت و آنها نتوانستند دیگر سیتی را به چالش بکشند. بنابراین آمدن تیمبر به این معنی است که میکل آرتتا اکنون سه مدافع میانی با کیفیت دارد که باید برای بازی در تیم اصلی با هم رقابت کنند. ضمناً این مدافع توانایی خوبی برای بازی در پست دفاع راست هم دارد. عملکردی که او را برای مربی اسپانیایی که علاقه‌مند به بازیکنان چندپسته است، محبوب می‌کند. البته بد نیست بدانید رود گولیت می‌گوید این انتقال خیلی هم برای آرسنال خوب نخواهد بود. او اعتقاد دارد که تیمبر قدرت و جثه لازم برای مقابله با شرایط فیزیکی لیگ برتر را ندارد. با این حال هواداران آرسنال می‌توانند خود را با این نکته آرام کنند که تن هاخ که سرمربی او در آژاکس بوده به شدت به دنبال جذب این مدافع جوان بود ولی حالا تیمبر در امارات است.

 

زاویه تیمبر

یک انتقال خوب برای بیرون آمدن او از منطقه امن و راحتش. می‌گویند آدمی تا از منطقه امنش بیرون نیاید، در زندگی موفق نمی‌شود. حالا این جوان 22 ساله در آرسنال فرصت تبدیل شدن به یک ستاره بین‌المللی را دارد. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید ویرجیل فن‌دایک هموطنش می‌گوید تیمبر در بین هم سن و سال‌هایش از همه بهتر است. او معتقد است این بازیکن باید به پیشرفتش ادامه دهد و آرسنال بهترین جا برای به سرانجام رساندن این پروسه است. البته او نقطه ضعف‌هایی هم دارد. مثلاً در مواجهـــــــــه با مهاجمـــــان نوک تنومند کم می‌آورد و نبردهای هوایـــــــــــــــــــــــی را می‌بازد. وزلی اسنایدر که این روزها کار کارشناسی را در لیگ هلند انجام می‌دهد، اعتقاد دارد او فصل پیش هیچ ضربه سری نزده است!

آرتتا اما این را خیلی مشکل نمی‌داند. او به سرعت، ثبات و قدرت پاس‌دهی این بازیکن علاقه‌مند است. تنها مشکل شاید دقایق بازی این بازیکن در شمال لندن باشد. آیا او به سالیبا ترجیح داده می‌شود یا تبدیل به ذخیره‌اش می‌شود؟

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا