ورزشی

اتفاقی جالب در فوتبال/ نام مادران پشت پیراهن بازیکنان

به گزارش کا 118، در آخر هفته روز مادر، برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایتالیا، بازیکنان میلان به جای نام‌های همیشگی خود، با نام خانوادگی مادرانشان به میدان رفتند تا توجه‌ها را به حق هویت شخصی برای هر فردی جلب کنند. دادگاه قانون اساسی ایتالیا در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۲۲ قانونی را که اجبار به داشتن نام خانوادگی پدر را تبعیض‌آمیز می‌دانست لغو کرد. از تاریخ ۱ ژوئن همان سال، طبق قوانین ایتالیا، هر دو والدین حق انتخاب نام خانوادگی فرزندان خود را به عنوان عنصری اساسی از هویت شخصی آنها دارند.

پیراهن‌های ویژه که نام خانوادگی مادران بازیکنان را نشان می‌دهد، توسط تیم اصلی مردان در روز شنبه ، در بازی خانگی مقابل کالیاری پوشیده شد. باشگاه کالیاری همراه با پنج باشگاه دیگر سری آ با اشتیاق به این ابتکار عمل پیوستند. این پیراهن‌ها مانند هر بازی دیگری در MatchWornShirt به مزایده گذاشته می‌شوند و بخشی از عواید آن به Fondazione Milan اهدا می‌شود – در این مناسبت، این کمک مالی از پروژه “هدفی برای رویا” که به توانمندسازی زنان از طریق ورزش در پاکستان اختصاص یافته، حمایت می‌کند. تیم اصلی زنان نیز در بازی خارج از خانه مقابل ناپولی در روز یکشنبه ۱۲ می، نام خانوادگی مادران خود را بر تن کردند.

در طول بازی در ورزشگاه سن سیرو در روز شنبه، نام خانوادگی مادران در کنار نام خانوادگی پدران در زمان اعلام لیست بازیکنان، هم توسط گوینده ورزشگاه و هم روی صفحه نمایش بزرگ اعلام شد. همچنین، در میان کودکانی که بازیکنان آث میلان را در ابتدای بازی به زمین همراهی می‌کردند، باشگاه همچنین از برخی از کودکان بهره‌مند از پروژه «گوشه مادر و کودک» که توسط انجمن لا روتوندا با هدف حمایت از مادران با کودکان ۰ تا ۲ ساله ترویج می‌شود، استقبال کرد. نماینده‌ای از این پروژه برای تماشای بازی در جایگاه تماشاگران حضور داشت.

جورجو فورلانی، مدیرعامل باشگاه میلان، گفت: «ما از این ابتکار که در یک مناسبت خاص مانند روز مادر برای افزایش آگاهی عمومی در مورد حق برابر انتخاب نام خانوادگی فرزندان است خوشحال و مفتخریم. ما همچنین از توجه و اشتیاقی که لیگ سری آ و مشارکت چندین باشگاه دیگر در لیگ ما با آن مواجه شده‌ایم، به همان اندازه خرسندیم. عملیاتی که مطابق با دیدگاه باشگاه میلان است، که همواره ارزش‌های مثبت مانند برابری اجتماعی و جنسیتی را برای کمک به یک تغییر فرهنگی مشترک و همگانی ترویج کرده است.»

داوا کالابریا، کاپیتان تیم اصلی مردان میلان، هم گفت: «مادرم در رشد شخصی و حرفه‌ای من مهم‌ترین فرد بوده است. او همه چیز را برای من فدا کرد و روحیه فداکاری و تعهد را به من آموخت. پوشیدن نام خانوادگی او در زمین این آخر هفته برای من مایه افتخار بزرگی بود.»

والنتینا برگماچی کاپیتان تیم اصلی زنان میلان، گفت: «مادرم مهم‌ترین زن زندگی من است و من به این باشگاه که در چنین روز خاصی، آگاهی‌رسانی در مورد موضوعات مهمی مانند آزادی انتخاب نام خانوادگی فرزندان را انتخاب می‌کند، افتخار می‌کنم. برابری جنسیتی به چنین مسائلی نیز گسترش می‌یابد».

این ابتکار که با همکاری Serviceplan Italia ایجاد شده و توسط لگا سری آ تبلیغ می‌شود، با تعهد باشگاه میلان برای ترویج ارزش‌های برابری، تنوع و شمول و مشارکت در ایجاد تغییر مثبت در داخل و خارج از دنیای فوتبال همسو است.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا