اقتصاد

اجرای ۶.۲ میلیارد یورو پروژه در پالایشگاه اصفهان

به گزارش خبرنکار اقتصادی کا 118، محسن قدیری، مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در خصوص پروژه‌های در دست اجرای پالایشگاه اصفهان با بیان اینکه در این پالایشگاه، پروژه‌های متعدد و متنوعی در حوزه‌های مختلف حال اجراست، گفت: از جمله زمینه‌هایی که پالایشگاه اصفهان پروژه دارد می‌توان به زنجیره ارزش و ساخت تجهیزات اشاره کرد.

وی اقتصاد دریا محور را از جمله زمینه‌هایی دانست که پالایشگاه اصفهان مشغول فعالیت است و گفت: مباحث مربوط به آب، احداث تصفیه خانه‌های مختلف، مکانیزه کردن پروژه‌ها و مباحث زیست محیطی موضوعاتی است که در این پالایشگاه در اولویت قرار دارد.

به گفته قدیری، بسیاری از پروژه‌های در دست اجرای این پالایشگاه در سال ۱۴۰۵ تا ۱۴۰۷ به ثمر می‌نشیند و پالایشگاه اصفهان در سال ۱۴۰۷ جزو ۵۰۰ شرکت برتر دنیا خواهد شد.

وی درباره میزان سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در پروژه‌های پالایشگاه اصفهان توضیح داد: ۶.۲ میلیارد یورو ارزش پروژه‌های سال گذشته این پالایشگاه بود و به میزان یک میلیارد یورو پروژه نیز تامین مالی شده که این سرمایه‌گذاری‌ها ادامه دارد.

قدیری یادآور شد: پروژه KHT که مربوط به تصفیه نفت سفید است، سال گذشته کلید خورد و اواخر خردادماه امسال راه اندازی می‌شود.

وی در ادامه از اجرای طرح برندینگ پالایشگاه اصفهان خبر داد که در این طرح مدیریت همه پمب بنزین‌های استان اصفهان با پالایشگاه اصفهان خواهد بود.

قدیری ادامه داد: در این طرح سوخت پالایشگاه اصفهان از جمله بنزین و گازوییل در اختیار این پمب بنزین‌های استان قرار می‌گیرد که کیفیت بالایی دارد و با استاندارد یورو ۵ تولید می‌شود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا