اقتصاد

اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و برزیل برگزار می‌شود

به گزارش کا 118 از سازمان برنامه و بودجه، «ادواردو گرادیلونه نتو» سفیر جمهوری فدراتیو برزیل در تهران، امروز (چهارشنبه ۹ خردادماه) با حضور در سازمان برنامه و بودجه کشور، با «مسعود میرزایی» رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان، دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و پیگیری موضوع‌های در دستور کار روابط اقتصادی دو کشور در بخش‌های مختلف، به بحث و بررسی گذاشته شد.

سفیر جمهوری فدراتیو برزیل در تهران، در این دیدار، ضمن عرض تسلیت از طرف دولت و ملت برزیل، نسبت به فقدان رئیس‌جمهور کشورمان و همراهان ایشان در سانحه بالگرد ابراز همدردی کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه نیز در این دیدار با قدردانی از ابراز همدردی محبت‌آمیز آقای گرادیلونه، بر توسعه روابط با کشورهای دوست و همسو از جمله کشور برزیل و تداوم این رویکرد، تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار، دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت تحرک بخشیدن هر چه بیشتر به روابط اقتصادی دو کشور، آمادگی و عزم خود را برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و تبادل هیئت‎های اقتصادی از بخش‎های دولتی و خصوصی بین دو کشور اعلام کردند.

برطرف کردن مشکلات و موانع موجود بر سر راه گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو طرف، از دیگر مباحث مورد تأکید در این دیدار بود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا