کارگری

اعتراض کنگره ملی کارگران نیجریه به افزایش قیمت برق

به گزارش خبرنگار کا 118 به نقل از مجله کانترپانچ، کارگران نیجریه‌ای به درخواست کنگره ملی کارگران نیجریه «NLC» صبح روز دوشنبه راهپیمایی گسترده‌ای را در پایتخت نیجریه علیه سیاست حذف یارانه برق و افزایش قیمت سوخت و برق خانگی سازمان دادند. 

اولاتونجی آمبالی، خزانه‌دار کنگره ملی کارگران نیجریه و تامی اتیم، معاون کنگره ملی کارگران این کشور، روز یکشنبه در مصاحبه‌های جداگانه‌ای اعتراضات برنامه‌ریزی‌شده را اعلام و فراخوان آن را به رسانه‌ها اعلام کردند. 

انتظار می‌رود این تظاهرات چندهزار نفری کارگران منجر به تعطیلی دفتر مرکزی کمیسیون تنظیم مقررات برق نیجریه، وزارت نیرو و دفاتر دولتی شرکت‌های توزیع برق در شهر ابوجا شده باشد. 

دولت نیجریه در اقدامی افزایش ۲۴۰ درصدی فیش صورتحساب‌های برق خانگی را تصویب کرده تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. با این حال، مجلس نمایندگان، کارگران عضو اتحادیه کنگره ملی، کانون وکلای نیجریه، انجمن اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی نیجریه، تشکل مصرف‌کنندگان برق و سازمان‌های مدنی و دانشجویی همگی خواستار لغو افزایش تعرفه‌های دوران یارانه شدند. 

مجلس از دولت خواست تا طرح افزایش تعرفه جدید برق در سراسر کشور را فوراً متوقف کند. 

اما آدبایو آدلابو، وزیر قدرت، طی یک جلسه تحقیقاتی که توسط کمیته قدرت سنا برگزار شد، این افزایش را توجیه کرد که اگر افزایش تعرفه برق اجرا نشود، در سه ماه آینده خاموشی سراسری رخ خواهد داد. البته این ادعا نیز توسط مجلس و تشکل‌های صنفی پذیرفته نشد.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا