کارگری

اعتصاب کارگران قطارهای نیوزلند/ مسافران از درهای قطار می‌پریدند

به گزارش خبرنگار کا 118 به نقل از روزنامه نیوزلند هرالد، روز یکشنبه کارگران قطارهای منطقه اوکلند در کشور نیوزلند به دلیل مطالبات مزدی اقدام به اعتصاب چندساعته در خطوط حمل و نقل کردند. 

در پی این اعتصاب چند ساعته، مسافران قطارهای اوکلند تخلیه شدند و اختلالاتی در حمل و نقل شهری و بین شهری این منطقه ایجاد شد. 

از دیروز شبکه راه‌آهن اوکلند با اختلالات بی‌شماری مواجه است و دو گروه از کارگران در حال حاضر دوباره تهدید به اعتصاب کرده‌اند. 

طی این اعتصاب، به دلیل یک مشکل فنی، مسافران را از قطار خارج شده و مجبور به پیاده‌روی در امتداد ریل‌ها به یک سمت امن شدند. 

تصاویر ویدئویی ارائه شده به رسانه‌ها از سوی مردم، مسافرانی را نشان می‌دهد که از درهای قطار می‌پرند. کارکنان قطار نیز پایین می‌آیند و گفته می‌شود که ممکن است برخی پرسنل و مسافران ممکن است روز دوشنبه به خانه‌های خود برگشته باشند! 

یکی از سخنگویان حمل و نقل اوکلند می‌گوید: مسافران به دلیل قطع برق قطار در منطقه وستفیلد، دچار مشکل شدند. 

کارگران به عنوان بخشی از اقدامات اعتصابی خود، از انجام اضافه کاری یا تغییر ساعات کاری خودداری کرده‌اند. 

اتحادیه کارگران قطارها اعلام کرده است: اگر توافقی حاصل نشود، ممکن است این اقدام تا یک ماه ادامه یابد. 

یکی از مشکلاتی که کارکنان عضو اتحادیه کارگران قطار مطرح می‌کنند، موضوع کمبود نیرو و فشار کار روی کارکنان شاغل و عدم استخدام جدید است. 

تاد والستر، دبیرکل اتحادیه کارکنان قطارهای نیوزلند گفته است: در هشت ماه گذشته با دولت چانه زنی کرده و همچنان در تلاش برای رسیدن به یک توافق حقوقی است.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا