ورزشی

الخلیفی پاسخ امباپه را داد

الخلیفی پاسخ امباپه را داد

به گزارش کا 118، مصاحبه جدید کیلیان امباپه با مجله «فرانس فوتبال» که در آن مدعی شده بود؛ پاری‌سن‌ژرمن دچار چنددستگی شده و بازی در آن فایده‌ای ندارد، واکنش‌هایی به همراه داشته و به نظر می‌رسد سرآغازی بر جدال لفظی دو طرف باشد. این ستاره فرانسوی که تنها یک سال دیگر با PSG قرارداد دارد، اخیراً به این باشگاه اعلام کرده بود که در پایان فصل پیش‌ رو از این تیم جدا خواهد شد. مدیران باشگاه پاری‌سن ژرمن موضع روشنی دارند و تأکید کرده‌اند که در صورت عدم تمدید قرارداد، کیلیان را در این تابستان خواهند فروخت.

«رادیو مونت کارلو» فرانسه در این رابطه گزارش داد؛ مصاحبه اخیر امباپه باعث خشم بازیکنان پاری‌سن‌ژرمن شده و ناصر الخلیفی نیز از این مصاحبه شوکه شده است. رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن این مصاحبه کیلیان را بی‌احترامی به تمامی بازیکنان و کادر فنی این تیم و البته هواداران PSG می‌داند.

طبق این گزارش؛ 6 بازیکن پاری‌سن‌ژرمن از جمله دو خرید جدید این باشگاه با ارسال پیامی به ناصر الخلیفی گفته‌اند که مصاحبه اخیر امباپه باعث دلخوری آنها شده است. یکی از این پیام‌ها که به دست رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن رسیده، این بوده که «این توهینی به باشگاه است».

رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن در واکنش به این مصاجبه امباپه به «رادیو مونت کارلو» فرانسه گفت: «اگر این چیزی است که امباپه در مورد باشگاه پاری‌سن‌ژرمن فکر می‌کند، پس چرا آن را ترک نمی‌کند؟»

شبکه تلویزیونی «اسکاس اسپورتس» هم گزارش داد؛ مالکان قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن از دست امباپه بابت مصاحبه اخیرش عصبانی هستند و معتقدند که او به باشگاه بی‌احترامی کرده است.

در سوی دیگر نشریه انگلیسی «تلگراف» گزارش می‌دهد که اتحادیه باشگاه‌های اروپا (ECA) دستورالعملی با امضای ناصر الخلیفی (رئیس این اتحادیه) برای اعضای خود صادر کرده است که آنها را از پیوستن به اتحادیه تازه‌ تأسیس UEC (اتحادیه باشگاه‌های اروپایی) منع می‌کند. ECA در حال حاضر 245 باشگاه عضو در تمام 55 کشور یوفا دارد. توافق با سازمانی (یوفا) که الکساندر چفرین آن را مدیریت می‌کند نیز با ایجاد یک سرمایه‌گذاری مشترک بین این دو سازمان برای به دست آوردن منافع در ارتباط با رشد فوتبال اروپا منعکس شده است.

چندین باشگاه اروپایی از جمله برایتون، استون ویلا، برنتفورد، کریستال پالاس و شاختار دونتسک که احساس می‌کنند در اتحادیه باشگاه‌های اروپا نادیده گرفته شده‌اند، در حال بررسی خروج از ECA و پیوستن به UEC هستند. در حالی که همه اعضای عادی باید بخشی از لیگ‌های سطح اول کشور مربوطه خود باشند و در یک دوره چهار ساله پذیرفته شوند، 16 عضو مؤسس بدون در نظر گرفتن این وضعیت از عضویت دائمی برخوردار هستند. این امر باعث شده تا باشگاه‌هایی که خود را تحقیر شده می‌دانند، به دنبال جدایی از ECA باشند که با دستورالعمل جدید از پیوستن به اتحادیه‌ای به غیر از ECA منع می‌شوند.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا