کارگری

انتظارِ امروز بازنشستگان برای مصاحبه‌ی سرپرست وزارت کار

انتظارِ امروز بازنشستگان برای مصاحبه‌ی سرپرست وزارت کار

به گفته‌ی یک فعال صنفی، بازنشستگان انتظار دارند تا پایان وقت اداری امروز، مصاحبه‌ی سرپرست وزارت کار بیرون بیاید.

به گزارش خبرنگار کا 118، روز گذشته (هجدهم مرداد) بازنشستگان کارگری در انتظار اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی بودند؛ اطلاعیه‌ای که قرار بود صادر شود و زیر و بم افزایش مستمری‌ها را مشخص کند. اما علیرغم اخبار متواتر، این اطلاعیه صادر نشد؛ سوال اینجاست که آیا امروز در آخرین روز از هفته‌ی کاری، بالاخره سرپرست وزارت کار مصاحبه می‌کند و رای دولت ابلاغ می‌شود؟

یدالله فرجی (بازنشسته‌ی کارگری و رئیس اسبق شورای اسلامی کار جنرال استیل) در این رابطه می‌گوید: قرار بود سرپرست وزارت کار شنبه هفته قبل مصاحبه کند و رای دولت را ابلاغ نماید؛ ده روز از زمانی که به کانون عالی وعده داده بود گذشت و هیچ خبری نشد.

او خطاب به سرپرست وزارت کار می‌گوید: اکنون مهم‌ترین خبر برای جامعه‌ی هدف یعنی بازنشستگان ابلاغ مصوبه‌ی دولت است؛ بنابراین بهتر است به جای بازدید یا سرکشی به واحدها و مصاحبه در مورد مسائل حاشیه‌ای، بازنشستگان را در جریان آخرین تصمیمات دولت بگذارید؛ بیش از هفتصد هزار بازنشسته‌ی سایر سطوح در انتظار ابلاغ رای دولت هستند؛ از فردا و پسفردا پرداخت مستمری مرداد هم آغاز می‌شود.

فرجی در ادامه می‌گوید: ما از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توقع داریم موضوع را پیگیری کند؛ مگر اختیار کار را به اعضای هیات امنای سازمان واگذار نکرده‌اند؛ خب مدیرعامل سازمان از آن‌ها مساله را مطالبه کند؛ باید هرچه زودتر اطلاعیه بدهند و تکلیف احکام جدید و زمان پرداخت معوقات مشخص شود.

به گفته‌ی این فعال صنفی، بازنشستگان انتظار دارند تا پایان وقت اداری امروز، مصاحبه‌ی سرپرست وزارت کار بیرون بیاید؛ انتظار دارند تکلیف مساله امروز روشن شده و پس از آن به سرعت مراحل صدور احکام جدید طی شود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا