کارگری

بارسلونا 3 – رئال مادرید صفر؛ خط و نشان شاگردان ژاوی پیش از شروع لالیگا در تگزاس

بارسلونا 3 - رئال مادرید صفر؛ خط و نشان شاگردان ژاوی پیش از شروع لالیگا در تگزاس

به گزارش کا 118، تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا امشب در بازی ال‌کلاسیکوی تدارکاتی در ورزشگاه AT&T به مصاف هم رفتند.

این دیدار که پیش از صحنه گلزنی بارسلونا در نیمه اول بدون هیجان دنبال می‌شد از زمان گلزنی ابی‌ اناری‌ها با هیجان بیشتری دنبال شد.

در دقیقه 15 این بازی بارسلونا روی حرکت تمرین شده به گل رسید. ایلکای گوندوگان ضربه ایستگاهی نزدیک به محوطه جریمه رئال را به پدری پاس داد و او هم توپ را عثمان دمبله رساند که با ضربه پای راست تیبو کورتوا را در فاصله کم با دروازه، تسلیم کرد.

پس از این گل، رئال فشار حملات روی دروازه حریف را افزایش داد که یک ضربه پنالتی در دقیقه 20 به وینیسیوس جونیور رسید. برخورد توپ با دست رونالد آرائوخو یک پنالتی به سود رئال اعلام کرد که ستاره برزیلی آن را با ضربه محکم به تیرک افقی زد.

بازی در نیمه اول تماشایی بود و رئال که سعی داشت نتیجه بازی را عوض کند، دست از حمله نکشید. دقیقه 31 رودریگو با ضربه ایستگاهی شانس گلزنی خود را امتحان کرد. بازیکن برزیلی از فاصله تقریبا دور ضربه خطرناکی به سمت چارچوب دروازه فرستاد که آندره آ ترشتگن آن را به خوبی مهار کرد و یک کرنر به سود رئال به دست آمد.

رئال چند دقیقه بعد دوباره فرصت گلزنی داشت و این بار هم تیرک دروازه مانع شد. وینیسیوس پس از اینکه در شلوغی محوطه جریمه به تو رسید به سمت دروازه چرخید و شوت زد که توپ پس از برخورد به تیرک افقی بلوکه شد. جود بلینگام با ضربه سر به این توپ بلوکه شد ضربه زد که آن هم به تیر برخورد کرد سپس دنی کارواخال سعی کرد با یک ضربه ساده در دهانه دروازه توپ را به گل تبدیل کند که دخالت به موقع ژول کنده موجب شد یک کرنر به سود سفیدپوشان اعلام شود.

هنوز یک دقیقه از این حمله خطرناک نمی‌گذشت که ضربه کرنر رئالی‌ها به ضدحمله سریع بارسا تبدیل شد. فرلان مندی به جای پاس به تیبو کورتوا، به اشتباه توپ را به عثمان دمبله که به سمت دروازه می‌دوید، پاس داد و او در موقعیت تک به تک قرار گرفت. کورتوا این بار تسلیم بازیکن فرانسوی نشد و با دستانش مانع از گلزنی مهاجم بارسا شد.

نیمه اول بازی با برتری 1-0 بارسا تمام شد. در 45 دقیقه نخست فرنکی دی‌یونگ از بارسا و اورلین شوآمنی، ادواردو کاماوینگا و دنی کارواخال از رئال مادرید کارت زرد گرفتند. همچنین این نیمه 3 تعویض هم داشت. ایلکای گوندوگان و آندریاس کریستنسن از ترکیب بارسا خارج شدند و سرخی روبرتو و اریک گارسیا وارد زمین شدند. همچنین از رئال هم فرلان مندی تعویض شد تا فران گارسیا وارد ترکیب شود.

نیمه دوم بازی مانند نیمه نخست هیجان انگیز و تماشایی نبود اما خالی از موقعیت گل هم نبود. دقیقه 61 ترشتگن و بارسا یک مرتبه دیگر خوش شانس بودند که توپ به تیرک برخورد کرد. ضربه پرقدرت شوآمنی به تیرک افقی خورد و با برخورد به دروازه بان آلمانی راهی کرنر شد.

نیمه دوم وینیسیوس طی دو موقعیت عملکرد به شدت ضعیفی از خود به جای گذاشت. دقیقه 69 او درون محوطه جریمه پاس خوب رودریگو را پس از کنترل نتوانست با شوت به سمت دروازه حریف بفرستد و سُر خورد تا مدافعان حریف توپ را دور کنند.

10 دقیقه پس از این موقعیت، لوکا مودریچ که اواسط نیمه دوم به بازی اضافه شده بود با یک پاس رو به جلو وینیسیوس را صاحب موقعیت کرد که او به جای توسرتوپ، سایه توپ را زد و توپ بی ثمر از کنار دروازه به بیرون رفت.

یک دقیقه پس از اینکه ضربه خطرناک وینیسیوس از کنار دروازه بارسا عبور کرد، فرمین لوپز در دقیقه 85 با شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه دروازه کورتوا را باز کرد و دومین گلزن بارسا در این بازی شد.

بعد از گل لوپز، وینیسیوس برای سومین بار در این بازی به تیرک ضربه زد. او بعد از نفوذ به محوطه جریمه در موقعیت زاویه بسته با شوت محکم دروازه ترشتگن را تهدید کرد که توپ برای سومین بار توسط این بازیکن به تیرک افقی برخورد کرد.

بارسلونا که نیمه دوم چندان زهردار عمل نکرده بود از خستگی بازیکنان رئال استفاده کرد تا در دقیقه 90+1 یک گل دیگر بزند. این بار لوپز در نقش گل‌ساز ظاهر شد و با ارسال قوس دار پشت مدافعان رئال، فران تورس را صاحب موقعیت گلزنی کرد. تورس توپ را از بالای سر کورتوا که برای مهار توپ از دروازه خارج شده بود عبور داد و سپس با یک چرخش نام خودش را به عنوان آخرین گلزن این بازی ثبت کرد.

ترکیب رئال: تیبو کورتوا، فرلان مندی، داوید آلابا، ادر میلیتائو، دنی کارواخال، ادواردو کاماوینگا، اورلین شوآمنی، فده والورده، جود بلینگام، وینیسیوس جونیور و رودریگو

ترکیب بارسلونا: مارک آندره تراشتگن، بالده، رونالد آرائوخو، عثمان دمبله، پدری، روبرت لواندوفسکی، ایلکای گوندوگان، آندریاس کریستنسن، اوریل رومئو، فرنگی دی‌یونگ و ژول کنده

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا