اقتصاد

باید رنگ سفره مردم را تغییر دهیم

به گزارش خبرنگار کا 118، محمدرضا بهرامن، نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران در مراسم روز ملی صنعت و معدن گفت: نیازمند یه حرکت موثر هستیم تا ایران را بسازیم و انتظار نداشته باشیم کسی برای ما کاری کند باید خود کشور عزیزمان را بسازیم.

وی افزود: تورم ریشه دار ناامیدی در کشور را رقم زده است در این شرایط برخی مشکلات به تولیدکنندگان مربوط می شود و بخشی دیگر به سیاستگذاران.

بهرامن ادامه داد: امروز رسانه ها در کنار ما هستند و باید بدانند که ایران کشوری خاص از نظر ساختار زمین شناسی است و مقام معظم رهبری هم بر توسعه این بخش تاکید دارند.

وی افزود: کشورهای معدنی زیادند اما امتیازات خاص برای امریکا، روسیه و ایران است.

رییس خانه معدن ایران گفت: نقد وارد به بخش معدن کشور تخریب کننده است، تنها چهار درصد از سرزمین ما تحت پوشش فعالیت های معدنی است و حدود ۵۵ میلیارد دلار در ۶۵ سال گذشته بر این بخش سرمایه گذاری شده است.

وی یادآور شد: معادن در تمام دنیا حاکمیتی اداره می شوند چون حقوق عامه در آن نهفته است بنابراین اگر از این ذخایر بهره نبریم حق عمومی ضایع شده است.

بهرام تصریح کرد: درآمدهای شیرین نفتی اجازه نداده معدن رشد واقعی در کشور داشته باشد.

وی گفت: باید به هر قیمتی شده رنگ سفره مردم را تغییر دهیم و وقتی رشد ۱۳ درصدی اقتصاد در برنامه هفتم توسعه تعریف شده باید برای آن قدم برداریم.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا