ورزشی

با جدایی یکی دو نفر پرسپولیس به مشکل نمی‌خورد/ گاریدو مشکلی برای حضور در ایران ندارد

به گزارش کا 118، پیمان حدادی در مورد آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: استراتژی باشگاه این است که در سکوت کامل خبری کار‌ها را جلو ببرد. در خصوص انتخاب سرمربی هم تا زمانی که باشگاه اعلام نکرد کسی نمی‌دانست. در بحث انتخاب ماتزاری، ذوقی که او برای حضور در پرسپولیس داشت باعث مصاحبه با چند خبرنگار شد و توییت‌ها و خبر‌هایی که از آن طرف آمد باعث شد کمی کار ما سخت شود. قرار بود ماتزاری به همراه دو دستیار با رقم یک میلیون دلار به ایران بیاید. بعد از حواشی به وجود آمده رقم بالا رفت و ما سریعاً سراغ گزینه‌های دیگر رفتیم که فکر می‌کنم بیش از ۲۰ گزینه داشتیم.

وی ادامه داد: خوان کارلوس گاریدو هفته آینده به ایران می‌اید و مشکلی برای ورود نداشتند. درباره نقل و انتقالات، حسین بادامکی معاونت باشگاه و رضا درویش مدیرعامل باشگاه پیگیر امور هستند. هم تمدید و هم جذب بازیکنان جدید را در برنامه دارند. نکته مهم اینکه باشگاه بزرگ پرسپولیس با جدایی یکی دو بازیکن صدمه نخواهد خورد. در فوتبال ایران بزرگ‌تر از علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، احمدرضا عابدزاده و حتی سال‌های دورتر، علی پروین داشته باشیم و با رفتن این پیشکسوتان خللی در کار پرسپولیس به وجود نیامد. باشگاه شرایط را می‌گذارد و بازیکن یا کس دیگری شرایطی نمی‌گذارند. کما اینکه ماتزاری هم خودش افتخار حضور در پرسپولیس را از خودش گرفت.

عضو هیئت مدیره پرسپولیس افزود: در خصوص مسائل مالی چند جلسه به همراه درویش با مدیران بانک شهر داشتیم و آنها به دنبال کمک به پرسپولیس هستند. مقرر شد ظرف چند روز آینده حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان به حساب باشگاه برای تسویه مطالبات فصول گذشته بازیکنان و همچنین برای کار کردن بهتر در فضای نقل و انتقالات واریز شود. مدیران سازمان خصوصی سازی هم کمک کنند تا ۵ درصد از فرآیند واگذاری هم انجام شود تا دیگر بانک‌ها بتوانند به پرسپولیس کمک کنند. بانک شهر ۳۰ درصد سهام پرسپولیس را دارد و پیش از این ۱۲۰ میلیارد و در روز‌های آینده هم ۱۰۰ میلیارد تومان واریز می‌کند. امیدواریم بتوانیم جلسه مشترکی با مدیران ۶ بانک داشته باشیم و از ظرفیت دیگر بانک‌ها هم استفاده کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: هواداران نگران نباشند و دغدغه درستی دارند ولی یک ماه از قهرمانی ما گذشته است. پرسپولیس دشمن زیاد دارد و یکی دو روز بعد از قهرمانی به دنبال خراب کردن ذهن هواداران ما هستند. کارنامه درویش در نقل و انتقالات مشخص است و باید از او حمایت شود. این نکته مهم است که ما نباید زمان را از دست بدهیم و بازیکنان مد نظر را با سرعت جذب کنیم. نکته مهم این است که اینقدر اعداد و ارقام در این بازار نجومی است که‌ای کاش سازمان لیگ دست باشگاه‌ها را باز می‌گذاشت که بیش از ۵ بازیکن خارجی بگیریم و این همه اعداد بازیکنان داخلی بالا نمی‌رفت.

وی تاکید کرد: خوب است که سازمان لیگ سقف گذاشته ولی در چند هفته اخیر چند نامه زدیم و خواستار این شدیم که بحث تبلیغات محیطی مشخص شود. بگویند اگر اصلا سال گذشته پولی به باشگاه پرسپولیس داده‌اند؟ چرا تفاوت ۱۲-۱۳ میلیاردی باشگاه با سازمان لیگ حل نمی‌شود؟ اصلا مگر سازمان لیگ می‌تواند حقوق باشگاه ما که بیش از ۵۰ میلیون سهامدار دارد را تصمیم گیری کند؟ این مساله باعث توسعه فوتبال نمی‌شود. پرسپولیس باشگاهی غیر دولتی است و مدیران باشگاه فقط باید کاسه هواداران باشند. بهتر است فدراسیون و سازمان لیگ این موضوعات را شفاف کنند. ما سال گذشته قهرمان شدیم، در آمد قهرمانی باشگاه ما چقدر است؟ بهتر است شما خبرنگاران از فدراسیون و سازمان لیگ این موضوعات را پس و جو کنید.

 

عضو هیئت مدیره پرسپولیس در خصوص اینکه آیا ۱۰۰ میلیارد به حساب باشگاه واریز می‌شود یا خیر گفت: قرار است حداقل طی یکی دو روز آتی به حساب باشگاه واریز خواهد شد. ان‌شاءالله طی یکی دو روز آینده مطالبات بازیکنان تسویه خواهد شد، چون بالاخره باید این مطالبات یک روز صفر شود. همانطور که قبلا گفتیم مطالبات تیم‌های پایه صفر می‌شود و این کار را انجام دادیم، مطالبات بازیکنان بزرگسال هم باید تسویه شود. البته جا دارد از تمام بازیکنان و کادر فنی عذرخواهی کنم که طبق تایم مشخص این مبالغ پرداخت نشده است.

حدادی در خصوص آخرین وضعیت علیرضا بیرانوند اظهار کرد: ما شرطی نگذاشتیم، ما تا آخر پیگیر موضوع هستیم و مصوبه ما این بود که قسمت حقوقی باشگاه شکایت کند.

وی در خصوص اینکه آیا حدی برای قرارداد‌ها مشخص شده یا خیر، گفت: این مسائل را درویش و بادامکی می‌داند. از ساعت ۶:۳۰ صبح ما ۴ جلسه داشتیم و بهتر است از خود او سوال کنید.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا