ورزشی

بیرون گود مانده ها

بیرون گود مانده ها

به گزارش کا 118، بیست و سومین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان شروع شد و اولین هفته این رقابت‌ها برای برخی‌ها خوشایند بود و برای برخی‌ها با تلخی به پایان رسید. هر چند با وضعیتی که فوتبال کشورمان گرفتار آن است، شروع بازی‌ها و حضور در این رقابت‌ها برای همه بازیکنان؛ چه آنهایی که بردند و چه آنهایی که باختند، خوب بود، چرا که در همین روزهایی که بازیکنان حاضر در شانزده تیم لیگ برتری، برای برد و کسب امتیاز تلاش می‌کردند، برخی از بازیکنان با حسرت و بیرون از گود نظاره‌گر این رقابت‌ها بودند.

به طور حتم برای آنها که سال گذشته جزو بازیکنان اصلی تیمشان بودند، این شرایط سخت‌تر پیش می‌رود و برخی از نامداران فوتبال کشورمان که در بیست ودومین دوره لیگ برتر به میدان می‌رفتند، حالا بیرون مانده‌اند و تیمی آنها را به خدمت نگرفته است. به طور حتم تعداد زیادی از بازیکنان چنین وضعیتی دارند، اما همان‌طور که گفتیم برخی‌ها سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را هم دارند و حتی جزو نفرات اصلی تیمشان بوده‌اند. محمدرضا خلعتبری یکی از این بازیکنان است، هر چند این بازیکن در فصل گذشته هم برای آلومینیوم اراک خیلی بازی نکرد، اما در این فصل بیرون از گود است و تیمی ندارد.

رافائل داسیلوا در ترکیب استقلال هم فعلاً بدون تیم است و استقلالی‌ها از خیر این بازیکن گذشتند. شیخ دیاباته و لئاندرو پریرا در ترکیب پرسپولیس به میدان رفتند ولی در این دوره جایی در لیست گل‌محمدی نداشتند. خایمه‌گومز تراکتوری‌ها را در لیگ بیست و دوم همراهی کرد اما در این فصل از این تیم جدا شد. سپاهان که تغییرات زیادی در ترکیب خود داشت، ایگورکاتاتائو را هم از لیست بیرون گذاشت تا این بازیکن هم فعلاً بلاتکلیف باشد.

اشکان دژاگه هنوز در فولاد بلاتکلیف است و مشخص نیست در کدام تیم بازی خواهد کرد، البته فولادی‌ها الکساندر الکریا را هم بیرون گذاشتند و این بازیکن هم فعلاً به میدان نمی‌رود. محمدصادق بارانی که طی سال‌های گذشته همواره در ترکیب اصلی تیم‌هایش بوده، بعد از جدایی از ملوان، فعلاً بیرون گود است. بازی برای نساجی برای سه بازیکن شگون نداشته است؛ اداما نیانه، اکبر صادقی و محمدمهدی نظری بعد از بازی برای نساجی در این دوره از رقابت‌ها بیرون هستند و هفته اول رقابت‌ها را بدون تیم سپری کردند.

حسین ابراهیمی و مسعود شجاعی هم بعد از بازی برای هوادار در بیست و سومین دوره لیگ برتر فعلاً بلاتکلیف هستند و ظاهراً کسی خواهان آنها نیست. این بازیکنان همه آنهایی نیستند که بیرون مانده‌اند و تیم ندارند، بلکه بازیکنان زیادی هستند که منتظر باشگاه‌ها هستند تا بتوانند به ترکیب تیم‌ها اضافه شوند، که به نظر می‌رسد این فرصت برای آنها مهیا است. نقل و انتقالات لیگ برتر هنوز ادامه دارد و در صورتی که باشگاه‌ها در هفته‌های نخست متوجه ضعف‌های تیمشان شوند، حتماً به سراغ برخی از این بازیکنان خواهند رفت.

باید بپذیریم که برخی اتفاقات در اوایل روزهای نقل و انتقالات تأثیر منفی روی این دوره از نقل و انتقالات گذاشت و نه تنها باشگاه‌ها متضرر شدند، بلکه برخی بازیکنان هم به خاطر جو روانی و مالی نامناسبی که حاکم شده بود، ضرر کردند. شاید برخی از این بازیکنان که بیرون از گود مانده‌اند، اگر این فضا ایجاد نمی‌شد راحت‌تر با باشگاه‌ها به توافق می‌رسیدند و حالا به جای تماشای بازی‌ها در خارج از میدان، می‌توانستند حداقل روی نیمکت تیم‌ها باشند و امیدوار به فرداهای بهتر روزها را سپری کنند.

در هر صورت جامانده‌های بیست و سومین دوره لیگ برتر هم شانس حضور مجدد در این رقابت‌ها را دارند و هم ممکن است مجبور شوند، مدت طولانی‌تری را بیرون باشند و یا حتی از فوتبال خداحافظی کنند. این سرنوشت همه فوتبالیست‌ها است که روزی باید بازنشسته شوند و در عرصه دیگری حضور داشته باشند.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا