اقتصاد

تا ۳ سال آینده تولید تمام پالایشگاهها یورو ۵ می شود/ هیچ میدان مشترک بلاتکلیفی نداریم

به گزارش خبرنگار اقتصادی کا 118، جواد  اوجی در مراسم امضای قراردادهای طرح توسعه و بهره برداری از میادین چنگوله و بندکرخه و خرید خدمات فراورش نفت خام با حجم سرمایه گذاری حدود ۲ میلیارد دلار اظهار داشت: در ۳ سال گذشته ۵ میلیارد دلار با کمپانی های روسی قرارداد منعقد کردیم که عواید آن تولید ۲۲۰ هزار بشکه نفت خام بوده است.

وی افزود: همچنین در ۳ سال گذشته ۱۵۳ پروژه در بالادست، پایین دست و نیمه تمام به ارزش ۳۴ میلیارد دلار به امضا رساندیم که از جمله آنها فاز ۱۱ بوده که شاید ۲۰ سال قراردادی نداشته و با حضور آیت الله رییسی به بهره برداری رسید.

وزیر نفت با بیان اینکه نفت، گاز فراورده و پتروشیمی رشد خوبی داشته است، گفت: پارسال رشد اقتصادی ۲۰ درصد و سال ۱۴۰۱؛ این رقم ۱۰ درصد بوده است.که از قبل تولید، صادرات نفت و گاز بوده است.

وی تاکید کرد: ۵۵ میلیون متر مکعب به تولید گاز ۵۵ میلیون متر مکعب به ظرفیت فراورشی، ۱۰ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی اضافه شده که تماما از محل ۱۵۳ پروژه بوده است.

اوجی بیان داشت: اکنون ۳۰۰ پروژه و ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری دردستور کار داریم و در۳ تا ۴ سال آینده به بهره برداری می رسد،

وی خاطر نشان کرد: در ۲، ۳ سال آینده تولید تمام پالایشگاهها یورو ۵ خواهد شد.

اوجی تاکید کرد: همه میادین مشترک تعیین تکلیف شده اند.

خبر در حال تکمیل می باشد…

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا