کارگری

تجمع کارگران طرح آبیاری کارون بزرگ در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت

به گزارش خبرنگار کا 118، منابع کارگری در شوشتر می‌گویند: جمعی از کارگران شرکتی شاغل در شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ که به صورت پیمانکاری مشغول کارند، با حضور در محوطه داخلی شرکت خواستار پیگیری وضعیت شغلی و استخدامی خود شدند.

یکی از کارگران در این‌باره گفت: حدود ۱۵۰کارگر قرارداد شرکتی در شرکتی بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ مشغول به کار هستند که خواهان تبدیل وضعیت و عقد قرارداد مستقیم با کارفرما هستند. این کارگران به دفعات از مدیران شرکت درخواست کردند وضعیت شغلی آن‌ها را از قراردادی به استخدامی تغییر دهند.

وی در تشریح مشکلات تبدیل وضعیت استخدامی خود گفت: نامه تبدیل وضعیت شغلی ما چندسال پیش از سازمان آب وبرق به شرکت ابلاغ شده اما علارغم دریافت مدارک استخدامی هنوز اجرایی نشده است. در عین حال ما منتظر اجرای طرح ساماندهی کارگران پیمانکاری هستیم که از سوی مسئولان در حال پیگیری است.

این کارگر همچنین با انتقاد از طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارگران ایثارگر و تبعیض ایجاد شده بین کارگران گفت: اخیرا تبدیل وضعیت استخدامی حدود ۲۰ نفر از همکاران شرکتی ایثارگر در مجموعه شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی کارون بزرگ اجرا شده و این موضوع نارضایتی‌هایی بین بقیه نیروهای شرکتی (غیر ایثارگر) ایجاد کرده است.

کارگران شرکتی طرح آبیاری کارون بزرگ از سال‌ها پیش خواهان تبدیل وضعیت خود بوده‌اند. در این میان، گرچه وعده‌هایی برای تبدیل وضعیت آن‌ها در گذشته داده شد، اما تا امروز اقدامی برای تبدیل وضعیت آن‌ها انجام نشده است.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا