اقتصاد

ترانزیت نفت اقلیم با خطوط نفتی جدید؛ از بندر امام/ خط دریایی برای سفرهای اربعین فعال است

به گزارش خبرنگار اقتصادی کا 118، جلیل اسلامی در نشست خبری امروز با اشاره به میزان ورود کالاهای اساسی به بنادر کشور اظهار داشت: از ابتدای امسال تا دو روز گذشته در بنادر کشور ٧ میلیون تن کالای اساسی تخلیه و بارگیری شده و در مدت زمان سه سال گذشته میزان تخلیه و بارگیری در بنادر به طور میانگین هر سال حدود ٢۵ تا ٢۶ میلیون تن بوده است.

وی ادامه داد: کالای اساس موجود در بنادر در حال حاضر حدود  ٣.٩ میلیون تن است که خوشبختانه ظرفیت انبارها بیش از دو برابر این عدد است .هر نوع ورودی را پاسخگو هستیم  ومیزان ورود کالا با خروجی برابری می‌کند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان ترانزیت از طریق بنادر گفت: از ابتدای امسال تا کنون ترانزیت در حوزه دریایی حدود ۴ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴٩ درصد رشد داشته است.

اسلامی همچین با اشاره به افزایش تقاضا از اقلیم برای ترانزیت از مسیر ایران تاکید کرد: تقاضای ترانزیت از سمت اقلیم یه شدت افزایش یافته و به همین دلیل ظرفیت سازی آنی برای این تقاضاها  انجام دادیم تا ترانزیت اقلیم را پاسخ دهیم. بطوریکه  نفت از طریق بندر امام و با خطوط لوله جدید در بندر امام و جزیره نگین این ترانزیت نفتی انجام شد و البته می‌توانیم این ظرفیت را باز هم افزایش دهیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال کا 118 درباره خط دریایی ایران و عراق برای سفرهای اربعین گفت: این خط دریایی فعال است و امسال پیش بینی می‌کنیم تعداد زوار حسینی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا