کارگری

تمجید فرمانده نیروی دریایی روسیه از عملکرد ناوگروه ۸۶ نداجا

تمجید فرمانده نیروی دریایی روسیه از عملکرد ناوگروه ۸۶ نداجا

به گزارش کا 118، نیکلای یومنوف  فرمانده نیروی دریایی روسیه در دیدار با امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به مأموریت ناوگروه ۸۶ جمهوری اسلامی ایران به دور دنیا، گفت: تنها یک کشور ابرقدرت از عهده چنین مأموریت مهمی برمی‌آید.

فرمانده نیروی دریایی روسیه از این ماموریت راهبردی ناوگروه ایرانی تمجید کرد و گفت: همچنان تحت تاثیر این حرکت شجاعانه و مبتنی بر توانمندی داخلی ایران هستم.

در این دیدار که شامگاه دوشنبه با حضور کاظم جلالی، سفیر و ناخدا رضا خسروی‌مقدم، وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه و دیگر اعضای هیات ایرانی انجام شد، طرفین در خصوص مباحث مورد نظر گفت‌وگو کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش که بنا به دعوت رسمی روسیه و برای شرکت در آیین رژه سالانه نیروی دریایی این کشور به سن‌پترزبورگ سفر کرده است، در آخرین روز این سفر با شمار دیگری از مقام‌های شرکت‌کننده در این آیین به ویژه کشورهایی که در مأموریت دور دنیای ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش، میزبان ناوهای کشورمان بودند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

دریادار ایرانی در دیدار با دریاسالار پترونیو آگوستو، معاون فرمانده نیروی دریایی برزیل، دریاسالار جایانتا کولارانته، رئیس ستاد نیروی دریایی سریلانکا و فرمانده نیروی دریایی کراچی پاکستان، درباره راه‌های تحکیم و توسعه همکاری‌های دریایی به گفت‌وگو نشست.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا