ورزشی

تیم ملی زیر 16 سال والیبال دختران ایران در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت

تیم ملی زیر 16 سال والیبال دختران ایران در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت

به گزارش کا 118، روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 16 سال دختر آسیا از 10 تا 17 تیرماه در شهر هانگژو چین برگزار شد و تیم ملی والیبال زیر 16 سال دختر ایران در آخرین مسابقه خود در این رقابت‌ها به مصاف قزاقستان رفت و با نتیجه 3 بر یک و امتیازات 25 بر 18، 21 بر 25، 19 بر 25 و 18 بر 25 مغلوب حریف شد تا عنوان ششم را در نخستین دوره این مسابقات کسب کند.

در ست نخست این مسابقه تیم ملی والیبال زیر 16 سال دختر ایران سه امتیاز از حریف گرفت اما در ادامه قزاقستان در امتیازات از ایران پیش افتاد هرچند ملی‌پوشان در امتیاز 10 بر 8 اختلاف را جبران کرده و از حریف پیش افتادند. به طوریکه مربی قزاقستان زمان گرفت و چند تعویض انجام داد اما در ادامه تیم ایران 16 بر 11 جلو افتاد. ارائه چند رالی زیبا از سوی بازیکنان کشورمان با تشویق تماشاگران حاضر در سالن رو به رو شد. در پایان اگرچه ملی‌پوشان اشتباهاتی داشتند اما با سرویس‌های خوب و استفاده از فضاهای مناسب برای به چالش کشیدن حریف 25 بر 18 به پیروزی رسیدند.

در ست دوم اولین امتیاز را تیم ایران به دست آورد. دختران ایران اشتباهاتی در سرویس داشتند که منجر به نزدیک شدن امتیاز حریف و پایاپای شدن امتیازات در عدد 11 شد و در ادامه قزاقستان دو امتیاز دیگر کسب کرد و مسابقه با امتیاز 17 بر 14 به نفع قزاقستان ادامه یافت.

صحبت‌های شعبان خمسه با شاگردانش و چند تعویض و کار تیمی نتیجه دو تیم را برابر کرد اما در نهایت به دلیل اشتباهات فردی اختلاف امتیاز بیشتر شد و دختران زیر 16 سال ایران این ست را با نتیجه 25 بر 21 واگذار کردند.

شاگردان شعبان خمسه در ست سوم اشتباهات زیادی داشتند که در نهایت با نتیجه 25 بر 19 شکست خوردند.

در ست چهارم امتیاز اول را قزاقستان گرفت اما در ادامه بازیکنان ایران با اختلاف 5 امتیاز پیشتاز شدند و با اشتباهات فردی اختلاف‌شان را با قزاقستان کم کرده و امتیاز برتر را به این تیم تقدیم کردند و با امتیاز 25 بر 18 شکست خوردند.

تیم ملی والیبال زیر 16 سال دختر ایران در مرحله گروهی برابر استرالیا پیروز و مقابل ژاپن شکست خورد و به مرحله دوم و جمع هشت تیم برتر راه پیدا کرد در این مرحله ماکائو و ازبکستان را شکست داد و برای کسب عنوان پنجمی برابر قزاقستان قرار گرفت که با نتیجه 3 بر یک شکست خورد و عنوان ششم آسیا را از آن خود کرد.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا