ورزشی

جنگ ریاست در فدراسیون دو و میدانی

به گزارش کا 118، جنگ مدعیان ریاست امروز در مجمع انتخابات فدراسیون دوومیدانی بالا می‌گیرد؛ درست 22 روز بعد از لغو مجمع قبلی. درحالی که قرار بود 21 خردادماه مجمع انتخاباتی فدراسیون برگزار شود، اما تأییدصلاحیت‌ها نیامد تا وزارت ورزش به دلیل عدم تضییع حق کاندیداها، مجمع را لغو و به امروز موکول کند. اما از جمع 13 کاندیدا، صلاحیت مهران تیشه‌گران، احسان حدادی، هاشم خزایی، مصطفی زرین‌افضل، هاشم صیامی، ایرج عرب، روح‌الله عسگری و عباسعلی مدیح تأیید شد تا امروز در سالن استاد فارسی با ارائه برنامه‌هایشان رأی اعتماد مجمع 61 نفره را برای ریاست چهارسال آینده بگیرند.

درحالی 8 کاندیدا امروز با هم رقابت می‌کنند که اسم مهدی مبینی با اقداماتی مثل بازسازی سالن آفتاب انقلاب بعداز 22 سال، برگزاری رقابت‌های داخل سالن آسیا در بالاترین سطح، راه‌اندازی کمیته فنی، پرداخت حقوق به ورزشکاران و مربیان، کاندیدای اصلی ریاست بین آنها وجود ندارد. او مشکل تأییدصلاحیت نداشت و تنها با نظر وزیر ورزش از کورس رقابت کاندیداها بیرون ماند.

آن هم به خاطر اینکه سرپرست فدراسیون بود و با استعفا از سرپرستی ثبت‌نام کرد و وزیر ورزش برای اینکه بقیه سرپرستان فدراسیون‌های دیگر هوای ریاست به سرشان نزند، مبینی را کنار گذاشت تا قانون «سرپرستان نمی‌توانند کاندیدای ریاست شوند» را اجرا کند. مهران تیشه‌گران که دهه 80 مسئول روابط عمومی فدراسیون بود و بعد هم تجربه ریاست در فدراسیون ناشنوایان را دارد هم جزو کاندیداهای ریاست دوومیدانی است.

او با اینکه فرد شناخته شده‌ای بین اهالی دوومیدانی است اما بعید به نظر می‌رسد رأی زیادی داشته باشد. ایرج عرب که سابقه سرپرستی فدراسیون و مدیرعاملی پرسپولیس را دارد هم برای ریاست فدراسیون، امروز رقابت می‌کند؛ البته با حمایت مجید کیهانی رئیس اسبق فدراسیون. درست مثل حمایتی که او  از صیامی کرد. هرچند بعداز کنار گذاشتن افشین داوری به خاطر بازنشستگی، اعضای مجمع دوومیدانی دو دسته شدند.

یک دسته همسو با احسان حدادی رکورددار پرتاب دیسک آسیا و ایران شدند و یک دسته هم با عباسعلی مدیح، شهردار سابق نیشابور و بجنورد و مدیرکل سابق رفاه شهرداری تهران هستند. مدیح به خاطر سابقه ریاست هیأت دوومیدانی با اهالی این رشته غریبه نیست و ظاهراً قول یکسری از اعضای مجمع را گرفته است. اما این روزها هاشم صیامی با اینکه خودش کاندیداست ولی با ائتلاف با احسان حدادی، بیشتر برای او دویده و ظاهراً رأی یکسری از رؤسای هیأت‌ها را برای حدادی جمع کرده است.

هاشم خزایی هم که سابقه دبیری فدراسیون را دارد و البته رئیس هیأت البرز هم هست، بعید نیست با یکی از کاندیداهای اصلی ائتلاف کند. باید دید امروز اعضای مجمع دوومیدانی با نصف به‌اضافه یک آرای خود چه کسی را برای ریاست چهارسال آینده انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا