کارگری

حفر چاه‌های غیرمجاز در فارس پدیده فرونشست زمین را تشدید می کند / روزانه ۱۰ چاه غیرمجاز در نقاط مختلف استان مسدود می‌شود

حفر چاه‌های غیرمجاز در فارس پدیده فرونشست زمین را تشدید می کند / روزانه ۱۰ چاه غیرمجاز در نقاط مختلف استان مسدود می‌شود

به گزارش کا 118، خلیل عبدالهی افزود: بر همین اساس و به منظور جلوگیری از برداشته بی‌رویه از منابع آبی استان و گسترش پدیده فرونشست زمین، روزانه ۱۰ چاه غیرمجاز در نقاط مختلف این استان مسدود می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بحث فرونشست زمین و به منظور بررسی چالش‌ها و راهبردهای آن، در اسفند سال ۱۴۰۰ با همکاری دانشگاه شیراز و با حضور استادان دانشگاه در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

وی اظهار داشت: هم اینک نیز فعالیت شرکت آب منطقه‌ای فارس و فرمانداران شهرستان‌های استان برای پُر کردن چاه‌های غیر مجاز و جلوگیری از حفر چاه‌های جدید افزایش چند برابری داشته است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، تمام مجموعه‌ها و دستگاه‌های مرتبط در زمینه مدیریت مصرف آب و مقابله با استفاده غیرمجاز و بی‌رویه از منابع آبی فعال هستند.

عبدالهی اظهار کرد: مطالعاتی نیز در خصوص آن دسته از مناطقی که بیشتر در معرض خطر فرونشست زمین هستند توسط یک پژوهشکده در ستاد مدیریت بحران کشور در حال انجام است.

وی، با اشاره به فرونشست زمین در خیابان لطفعلی خان زند شیراز در سال گذشته و همچنین رانش بخشی از دامنه کوه در بلوار جمهوری اسلامی این شهر در سال ۹۷ افزود: بر همین اساس به شهرداری‌های استان نیز ابلاغ شده که در مناطقی که احتمال فرونشست یا رانش زمین وجود دارد اجازه ساخت و ساز داده نشود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا