ورزشی

داورزنی: با عدم اعزام به بازی‌های آسیایی در حق تیم والیبال بانوان جفا شد/ مسیر رشد و ارتقای والیبال دختران را بستند

 داورزنی: با عدم اعزام به بازی‌های آسیایی در حق تیم والیبال بانوان جفا شد/ مسیر رشد و ارتقای والیبال دختران را بستند

به گزارش کا 118، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مورد عدم اعزام تیم والیبال بانوان ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: تصمیم خوبی گرفته نشد و مسیر رشد و ارتقای سطح والیبال دختران و سایر رشته‌ها که خانم‌ها در آن حضور دارند را بستند.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: بهانه اعزام کیفی کاروان و اینکه اصلاً تیم را اعزام نمی‌کنیم، روند مناسبی نیست. تلاش ما این بود که به بانوان انگیزه بدهیم و وارد ورزش شوند. 50 درصد جمعیت ما زنان هستند، پس همه باید کمک کنند و هزینه شود تا رشد صورت بگیرد. بازی‌های آسیایی انگیزه زیادی را برای ورزشکاران ایجاد می‌کند و اینکه بدانند حضور آنها به بازی‌های آسیایی ختم می‌شود، انگیزه پیدا می‌کنند.

داورزنی در حاشیه بازدید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک از اردوی تیم‌های ملی قایقرانی گفت: در یک مقطع تصویب می‌کنند که دختران به بازی‌های آسیایی بروند و در بین آنها ایجاد انگیزه می‌شود، اما یک ماه مانده به بازی‌ها می‌گویند اعزام، کیفی است. قطعاً این فرایند در تصمیم‌گیری‌ها غلط است.

وی تصریح کرد: دوستان می‌گویند که ستاد بازی‌ها متشکل از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است. در ستاد سال قبل، آقای سجادی تازه وزیر شده بود که ما از حضور بانوان دفاع کردیم و قرار شد و قول دادند در بازی‌های آسیایی شرکت کنند. دختران والیبالیست در سال گذشته در چهار رده فعال بودند و انگیزه داشتند که بعد از 50 سال در بازی‌های آسیایی شرکت کنند. موضوع نتیجه گرفتن نیست بلکه انگیزه به تیم‌های پایه است که بتوانند به سطح بالا برسند.

رئیس فدراسیون والیبال افزود: در آسیا، تیم‌های مدعی ژاپن، چین، کره، تایلند و چین تایپه حضور دارند و طبیعی است شرایط مسابقه دادن دختران ما با آنها یکی نیست و باید برای‌شان فضای بهتر و انگیزه ایجاد شود. ما آنها را به اردو فرستادیم و انگیزه دادیم، ولی به یکباره می‌گویند اعزام کیفی است و در حق دختران جفا شد. حتی اعلام کردیم هزینه را خودمان می‌دهیم، ولی موافقت نشد.

داورزنی در مورد استعفای حمید سجادی از وزارت ورزش و جوانان گفت: به سجادی خسته نباشید می‌گویم. متأسفانه اتفاق خوبی نیفتاد و در سانحه سقوط هلی‌کوپتر آقای احمدی را از دست دادیم و به جمعی از مدیران صدمه جدی وارد شد. شرایط جسمی سجادی طوری است که نیاز به مراقبت دارد و شرایط خود را به رئیس جمهور توضیح داد. سال مهمی را پیش رو داشته و نیاز داریم وزیر در همه شرایط حضور بیشتری داشته باشد. همچنین برای آقای هاشمی که سابقه خوبی در مدیریت در وزارت و کمیته دارد، آرزوی موفقیت دارم.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا