کارگری

درخواست مهمانداران ریل باس برای حذف شرکت‌های پیمانکاری

به گزارش خبرنگار کا 118، مهمانداران پیمانی قطارهای مسافربری ریل باس، خواستار مستقیم شدن قراردادهای کار خود برای بهبود وضعیت معیشتی از مدیرعامل شرکت رجاء شدند.

این کارگران می‌گویند: ما مهمانداران قطارهای مسافربری به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل رضایت مشتری در سفرهای ریلی محسوب می‌شویم بنابراین از مسئولان به ویژه مدیرعامل شرکت رجا درخواست داریم برای بهبود وضعیت معیشتی مهمانداران ریلی اقدام به حذف پیمانکاران کند.

طبق ادعای مهمانداران قطار ریل باس؛ آن‌ها از اولین روزهای کاری خود تاکنون حقوق و مزایای خود را به موقع دریافت نکرده‌اند. علی‌رغم آن پرداخت مزایای رفاهی و عرفی آن‌ها از سوی پیمانکارانی که در هر دوره مسئولیت می‌پذیرند، نادیده گرفته شده است.

آن‌ها افزودند: شرکت قطارهای حومه‌ای ریل باس با ۶۰ مهماندار هرساله به یک شرکت خصوصی واگذار می‌شود و این واگذاری در هر دوره با اما و اگرهایی مواجه است. در واقع واگذاری‌ها به افرادی صورت می‌گیرد که از حمایت خاص برخوردارند. این افراد نه حقوق و بیمه درست به کارگر می‌پردازند و نه خدمات مناسبی به مسافران ارائه می‌کنند.

طبق ادعای مهمانداران پیمانی ریل باس؛ حذف پیمانکاران باعث برقراری عدالت در پرداخت حقوق و مزایا می‌شود و این امر انگیزه‌ی کارگران را برای کار افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا