کارگری

رکورد خرید گندم در طول تاریخ خوزستان شکسته شد/احداث کارخانه قند دزفول زمینه ساز ایجاد اشتغال و رشد تولید

رکورد خرید گندم در طول تاریخ خوزستان شکسته شد/احداث کارخانه قند دزفول زمینه ساز ایجاد اشتغال و رشد تولید

به گزارش کا 118 از خوزستان، علیرضا مهاجر در این سفر ضمن بازدید از مزارع کنجد مقاوم به ریزش، از کارخانه قند ۱۰ هزار تنی در حال احداث شهدای دزفول نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ساخت این کارخانه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید گفت: امسال بیش از ۲ میلیون تن گندم در خوزستان تولید شد که از این میزان بیش از یک میلیون و ۷۱۸ هزار تن به صورت تضمینی از کشاورزان عزیز خریداری شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به خرید بیش از ۷۰ هزار تن گندم بذری در استان خوزستان، یکی از اهداف مهم این سفر را حضور در میان کشاورزان عزیز و تشکر از زحمات این عزیزان سخت کوش برشمرد و تصریح کرد: امیدواریم با مساعدت همکاران من در سازمان جهاد کشاورزی استان و همت و تلاش کشاورزان عزیز شاهد کشت بهتر گندم در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ باشیم.

وی همچنین از کارخانه قند ۱۰ هزار تنی در حال احداث شهدای دزفول بازدید کرد و گفت: یکی از اهداف مهم پس از پایان مراحل ساخت این کارخانه، تولید شکر از چغندر قند تولید شده در استان خواهد بود.

مهاجر در ادامه پس از بازدید از شرکت کشت و صنعت شهید رجایی و مزارع کنجد مقاوم به ریزش گفت: با توجه به اهمیت و امکان برداشت مستقیم این محصول با کمباین، کشت کنجد مقاوم به ریزش، برنامه آتی ما برای استان‌های جنوبی کشور خواهد بود.

معاون امور زراعت همچنین از مجموعه نیشکر کارون شوشتر بازدید کرد و بیان داشت: دو منظوره کردن کارخانه قند و تولید شکر با استفاده از نیشکر و چغندرقند از دیگر اهداف مهم در استان خوزستان است.

مهاجر تصریح کرد: امیدواریم با راه اندازی کارخانه قند ۱۰ هزار تنی شهدای دزفول شاهد ایجاد اشتغال و رشد تولید در استان خوزستان باشیم.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا