ورزشی

| شکست ایران مقابل تیم قعرنشین/ پایان رؤیای صعود

| شکست ایران مقابل تیم قعرنشین/ پایان رؤیای صعود

 

به گزارش کا 118، تیم ملی ایران در دهمین دیدار از فصل 2023 لیگ ملت‌های والیبال، صبح امروز جمعه به مصاف بلغارستان، تیم قعرنشین جدول رفت و با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد.

علی طلوع‌کیان که در غیاب بهروز عطایی، هدایت تیم ایران را در آمریکا برعهده دارد، برای این دیدار از مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، علی حاجی پور و محمدرضا موذن (لیبرو) به عنوان بازیکنان شروع‌کننده، استفاده کرد. پیش بینی می‌شد که ایران مقابل تیم انتهای جدولی VNL به پیروزی دست پیدا کند اما این اتفاق رخ نداد.

اگر تیمی در یک ست، 3 پوئن مستقیم از سرویس و 7 دفاع روی تور منجر به امتیاز انجام دهد، قطعاً برنده آن ست خواهد شد. ایران، دقیقاً چنین کاری انجام داد و در حالی که از بلغارستان عقب بود،‌ موفق شد با عملکردی درخشان، 25 بر 21 برنده شود.

بلغارها در ست دوم، تاکتیک حمله خود را عوض کردند و به اسپک‌های پشت خط روی آوردند که موفق هم بودند. دفاع روی تور و سرویس بازیکنان ایران نیز صلابت ست نخست را نداشت. بلغارستان در این ست 25 بر 21 به پیروزی رسید.

ایران در ابتدای ست سوم با اشتباهات زیادی که داشت از حریف اروپایی عقب افتاد ولی در ادامه با حملات مؤثر و تعویض‌هایی که انجام شد، برتری به ایران تعلق گرفت و شاگردان طلوع‌کیان، 25 بر 22 برنده شدند.

عدم استفاده از توپ‌های برگشتی، ثبت نتیجه 7 بر 3 به سود بلغارستان را در ست چهارم به دنبال داشت و علی طلوع‌کیان را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. ایران در ادامه، اختلاف امتیازات را کم کرد ولی باز هم امتیازات پایانی به حساب بلغارها واریز شد و 25 بر 22 برنده شدند تا تیم پیروز در ست پایانی مشخص شود.

ست پنجم با برتری بلغارستان و حملات موثر این تیم آغاز شد ولی بازیکنان ایران موفق شدند با دفاع روی خوب در امتیاز 11 به حریف برسند. در نهایت این ست با امتیاز 15 بر 11 به سود بلغارها تمام شد تا ایران شکستی دیگر را بپذیرد.

ایران با ثبت این نتیجه از 2 پیروزی و 8 شکست، صاحب 9 امتیاز شد و شانس صعود خود به مرحله نهایی را به صورت رسمی از دست داد. 7 تیم برتر این مسابقات به همراه لهستانِ میزبان، تیم‌های شرکت کننده در دور نهایی را تشکیل می‌دهند.

تیم ملی ایران در 2 بازی پایانی خود از ساعت 3:30 بامداد روز یکشنبه 18 تیر به مصاف آرژانتین می‌رود و از ساعت 24 همان شب با کوبا روبه‌رو می‌شود.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا