ورزشی

صحبت‌های مهم گل‌محمدی درباره نقل و انتقالات پرسپولیس

صحبت‌های مهم گل‌محمدی درباره نقل و انتقالات پرسپولیس

به گزارش کا 118، سرمربی پرسپولیس درباره تمرینات پیش فصل گفت: تمرینات بخاطر دیر شروع شدن مذاکرات با تمدیدی‌ها و چالش‌های مالی حداقل یک هفته دیرتر از روز تعیین شده آغاز شد و سعی کردیم با برنامه‌ریزی و افزایش تایم یا فشار تمرینات این تاخیر را جبران کنیم. اردوی ترکیه هم مثل سال‌های قبل لغو شد. این خیلی بد است که تیم بزرگی چون پرسپولیس بخاطر یک سری قوانین دست و پاگیر و بعد هم عدم برنامه ریزی صحیح نتواند اردوی پیش فصل خود را در خارج از کشور برگزار کند. بدتر از آن اینکه عدم برپایی اردوی خارجی دارد به یک عادت و اتفاق تکراری تبدیل می‌شود. با این وجود ما سعی کردیم با تمرینات مستمر و بازی‌های تدارکاتی مناسب برنامه‌های تاکتیکی و فنی و آماده‌سازی را پیش ببریم. جو خوبی در تیم حاکم است و بازیکنان در این مدت با انگیزه تکرار افتخارآفرینی‌ها فشار تمربنات را تحمل کرده‌اند. 

گل محمدی درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: با توجه به قوانین جدید مسیر نقل و انتقالاتی ما عوض شد. در مجموع برخی گزینه‌ها جذب شدند و برخی هم نه و برخی نفرات هم سر از تیم‌های رقیب درآوردند. در قلب خط دفاعی تیم تقویت شده. در خط میانی روی یکی از لژیونرها حساب کردیم که جذب نشد. نمی‌دانم چرا این تصور وجود دارد که باید بازیکن رضایت‌نامه داشته باشد ‌و در غیر اینصورت جذب نمی‌شود. هر سه گزینه مدنظر ما که قرارداد داشتند جذب نشدند. برخی اتفاقات هم در برخی پست‌ها به ویژه خط حمله و دروازه رخ داده که احتیاج به تقویت این پستها داریم.

گل محمدی تصریح کرد: نمی‌خواهم نیمه خالی لیوان را نشان دهم اما باید برخی واقعیت‌ها را بپذیریم. می‌دانیم باشگاه محدودیت‌هایی دارد‌. من از مسئولان درخواست دارم فکر عاجلی برای باشگاه‌داری و بسترهای درآمدزایی شود. این محدودیت‌ها در درآمدزایی برای باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس که بودجه دولتی ندارند موجب می شود مشکلات زیادی ایجاد شود. به هر حال تحت تاثیر این محدودیت‌ها باشگاه هم مشکلاتی دارد. 

گل‌محمدی در رابطه با جذب مهاجم خارجی گفت:  بیشتر از ۳۰ گزینه را بررسی کردیم و ساعت‌ها وقت گذاشتیم اما هواداران عزیز بدانند تا الان گزینه‌ای نبوده که بتوانیم آن را با اطمینان خاطر جذب کنیم. مهاجم خوب خارجی  هزینه زیادی دارد و خرید چنین بازیکنانی برای باشگاه ما راحت نیست. اگر تاکنون راجع به این مسائل حرفی نزدیم بخاطر این بود که روحیه بازیکنان خودمان خراب نشود ولی تلاش می‌کنیم بتوانیم یک یا دو بازیکن جدید به تیم اضافه کنیم.

او ادامه داد: البته ما شهاب زاهدی را به خدمت گرفتیم که پتانسیل بالایی دارد و خیلی امیدواریم که به تیم کمک کند. امیدوارم هواداران به زاهدی زمان دهند و از او ویژه حمایت کنند تا بتواند در تیم جا بیفتد. در نقطه مقابل ما یکی از مهاجمان خوب خود عیسی آل‌کثیر را که همینجا از زحمات وی هم تشکر می‌کنم از دست دادیم و همچنین با دیاباته و پریرا هم خداحافظی کردیم. ۳ مهاجم جدا شده و تنها یک مهاجم جذب شده است‌.

در این شرایط ما دنبال جذب مهاجم خوب خارجی هم بودیم و هستیم و اتفاقا بخاطر جذب نشدن گزینه‌های داخلی، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده. زمانی که بازیکن خارجی بگیریم و عملکردش خوب نباشد هم حجم زیادی از حاشیه ایجاد می‌شود و اثر معکوس دارد. ما دو راه داشتیم. یک اینکه با عدم اطمینان خاطر اقدام به جذب مهاجم خارجی کنیم و دوم اینکه صبر و بررسی‌های بیشتری کنیم. این کاری است که در حال انجام آن هستیم و هنوز از جذب بازیکن خارجی ناامید نشده‌ایم.

گل‌محمدی درباره جذب دروازه‌بان دوم گفت: ابتدا درخواست جذب یک دروازه‌بان زیر ۲۳ سال را دادیم که فصل پیش فیکس تیمش بوده و در لیگ عملکرد خوبی داشت. این گلر با آتیه را رقیب ما جذب کردند. ما بخاطر پر بودن لیست بزرگسالان در حال حاضر نمی‌توانیم گلر دوم مطمئن ایرانی زیر ۲۳ سال داشته باشیم؛ به ناچار دنبال جذب گلر زیر ۲۳ سال خارجی رفتیم. گزینه‌ها بسیار محدود بودند. بررسی‌های خیلی زیادی داشتیم و به یک گزینه رسیدیم و آن را ده روزی است که به باشگاه معرفی کردیم. امیدواریم گزینه خوبی باشد و انتظارات را برآورده سازد. 

او همچنین درباره وضعیت مالی و پرداخت‌ها گفت: تا امروز مطالبات فصل گذشته بازیکنان بابت آپشن‌ها پرداخت نشده. این در حالی‌ است که برخی از رقبای ما و حتی تیم‌های میان جدولی تا ۲۰ ،۳۰ درصد از رقم قراردادهای فصل جدید را هم پرداخت کرده‌اند. هواداران عزیز بدانند در این چهار پنج سالی که افتخار حضور در پرسپولیس را داشته‌ام فقط یکی دو خرید ما همان موقع امضا یا چند روز بعدش پول گرفته‌اند. در حالی که پرداخت قسط اول به وقت امضا یک اتفاق عادی در بسیاری تیم‌هاست.

خریدهای ما حتی بخاطر مشکلات و بدحسابی‌های باشگاه‌ بعضا خودشان پول رضایتنامه‌شان را با فروش خانه یا دادن چک داده‌اند. حتی دستیاران خارجی بنده هم راضی شده‌اند یکی دو ماه بعد از امضا قسط اول را بگیرند. اینها ریشه در علاقه به پرسپولیس و احترامی بوده که این بازیکنان و مربیان برای ما قائل بوده و به همین دلایل شرایط را درک کرده‌اند. همه اینها مشکلاتی‌ست که وجود دارد. بازیکنان ما تاریخ سازی کرده‌اند و‌ گمانم این برای دومین بار در تاریخ بوده که‌ پرسپولیس سه گانه را جشن گرفته. آن هم در حالی که رقبای قدرتمند، پرمهره و بسیار پرهزینه‌تری داشتیم.

گل محمدی در پایان گفت: بار دیگر از هواداران درخواست می‌کنم همه تمرکز و انرژی‌شان بر روی حمایت از تیم و نفرات فعلی باشد. مسابقات از هفته آینده شروع می‌شود و انرژی مثبت آنها همواره نقش بسیار مهمی در موفقیت‌های پرسپولیس داشته است. اینجا باید حسب وظیفه قدردانی و تاکید کنم اگر پرسپولیس در ۱۰ بازی پایانی لیگ و حذفی توانست پیروز شود به دلیل حمایت و شور ویژه‌ هواداران بوده و من این را تا آخر عمرم از یاد نمی‌برم. به خودمان می‌بالیم که بهترین و هوشیارترین هواداران را داریم و ایمان دارم که با حمایت آنها، برخی چالش‌ها هم کم‌اثرتر خواهد شد. از آنها بی نهایت ممنونم و تشکر می‌کنم که دغدغه تقویت تیم را دارند و اینگونه دلسوز تیم‌شان هستند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا