ورزشی

مروری بر مسیر تیم ملی در راه جام جهانی

به گزارش کا 118، بر همین اساس نیز تیم ملی کشورمان از 15 شهریورماه رقابت خود در این رویداد در مقابل قرقیزستان را آغاز کرده و تا خرداد ماه سال آینده رقابت خود در این مرحله برای صعود مستقیم به جام جهانی 2026 را ادامه خواهد داد. تیم ملی ایران در این مرحله از رقابت‌ها درحالی کار خود را آغاز خواهد کرد که در مرحله دوم این مسابقات شاگردان قلعه‌نویی در دشوارترین دیدار خود در برابر ازبکستان چه در دیدار رفت در تاشکند و چه در دیدار برگشت در تهران هرگز به توفیقی دست پیدا نکرده و با دو تساوی در هر دو دیدار رفت و برگشت به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

این درحالی است که یک بار دیگر ازبک‌ها در مرحله سوم با ایران همگروه شده و حالا جدا از این کشور، امارات و قطر به عنوان دو قطب فوتبالی حاشیه خلیج فارس هم در این گروه قرار گرفته‌اند تا جذابیت‌ها و حساسیت‌های این گروه به مراتب افزایش پیدا کند. با همه این تفاسیر اما تیم ملی در دو بازی رفت و برگشت درحالی در برابر ازبکستان قرار گرفت که در هر دو دیدار بازیکنان کلیدی خود را به همراه نداشت.

در بازی رفت جهانبخش کاپیتان تیم ملی و در بازی برگشت هم بازیکنانی مانند محبی، عزت‌اللهی و قلی‌زاده 3 مهره کلیدی دیگر امیر قلعه‌نویی این تیم را همراهی نکردند تا از خوش‌شانسی ازبک‌ها در هر دو مسابقه تیم ملی با ترکیبی ناقص به مصاف حریف آسیای میانه خود رفته باشد.

با این حال و در آستانه رقابت‌های مرحله سوم این ابهام ایجاد شده است که در این مرحله باز هم قرار است اتفاقات مرحله دوم تکرار شده و بعضاً لژیونرهای کشورمان این بار به خاطر تقارن با آماده‌سازی و همراهی تیم‌های باشگاهی خود در پیش‌فصل باز هم همراهی با تیم ملی را از دست خواهند داد یا اینکه این بار قلعه‌نویی با دستی پر و با حضور تمامی یارانش قدرتمندتر از هر زمانی تیم ملی را برای حضور در فیفادی شهریور در برابر قرقیزستان و امارات ارنج و کوچ خواهد کرد؟

در این زمینه به نظر می‌رسد با توجه به آغاز بسیاری از لیگ‌های کشورهای اروپایی از اواخر مردادماه، موضوع آماده‌سازی در ایام پیش‌فصل به نوعی منتفی بوده و از آنجایی که از فیفادی بعدی، در بیشتر قاره‌ها رقابت‌های مقدماتی جام جهانی آغاز می‌شود، بر همین اساس نیز تمامی لژیونرهای لیست قلعه‌نویی موظف هستند تا با سفر به تهران خود را در اردوی تیم ملی به کادرفنی معرفی کنند.

از سوی دیگر در اردوی اخیر بازیکنانی مانند علی قلی‌زاده، سعید عزت‌اللهی و محمد محبی به خاطر مصدومیت از همراهی تیم ملی بازماندند، این درحالی است که هر 3 بازیکن تا اردوی بعدی که در میانه شهریور برگزار می‌شود، دوران مصدومیت خود را به طور کامل سپری کرده و در صورت صلاحدید قلعه‌نویی، آمادگی همراهی تیم ملی فوتبال ایران در میدان را خواهند داشت.

با همه این احوالات تنها ابهام موجود به ماجرای احمد نوراللهی مربوط می‌شود که در این خصوص هم باید تا اردوی بعدی تیم ملی صبر کرد تا مشخص شود که سرمربی تیم ملی سرانجام یکی از بهترین لژیونرهای فصل اخیر فوتبال ایران را مورد عفو و بخشش قرار داده یا اینکه در غیاب احمد نور، او بازهم تیمش را روانه میدان خواهد کرد؟ قطعاً نوراللهی می‌تواند با یک عذرخواهی ساده مسیر را برای بازگشت خود به تیم ملی مهیا کند و شانس حضور در جام جهانی را به دست آورد.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا