ورزشی

مسابقات جهانی سه‌گانه انگلیس؛ بیماری ورزشکاران بخاطر آلودگی آب

مسابقات جهانی سه‌گانه انگلیس؛ بیماری ورزشکاران بخاطر آلودگی آب

به گزترش کا 118، کمتر از 10 روز قبل مسابقات جهانی سه‌گانه در انگلیس با اتفاق‌های غیرمنتظره و غیرمعمولی مواجه شد. بسیاری از ورزشکاران شرکت کننده در رقابت‌ها بلافاصله در پایان مسابقات دچار بیماری و اسهال شدند.

ورزش‌های سه‌گانه به شدت تحت تاثیر تغییرات آب‌وهوایی قرار دارد و ورزشکاران در صورت بروز کوچک‌ترین مشکلی می‌توانند با مشکلات بزرگی مواجه شوند. نمونه عینی اواخر ماه گذشته میلادی در یکی از مراحل مسابقات سه‌گانه جهانی در انگلیس رخ داد. در ساندرلند در روزهای 29 و 30 جولای یک مرحله از مسابقات جهانی سه‌گانه برگزار شد. این مسابقات قرار بود یک رویداد معمولی باشد اما به دلیل وجود یک مخزن در نزدیکی ساحل روکر، ویروسی شد.

پس از شنا، 57 ورزشکار دچار بیماری و اسهال شدند. آنها مجبور بودند بلافاصله در پایان مسابقه برای درمان خود راهی بیمارستان شوند و دارو مصرف کنند. دلیل اصلی بیماری ورزشکاران در سطح گسترده‌ای بلافاصله آشکار شد؛ آلودگی آب به دلیل تخلیه فاضلاب!

جاکوب برتویستل، ورزشکار استرالیایی شرکت کننده در مسابقات جهانی سه‌گانه در شبکه‌های اجتماعی نوشت؛ بعد از مسابقه، احساس بدی داشتم اما فکر می‌کنم این چیزی است که وقتی شما در لجن شنا می‌کنید، اتفاق می‌افتد.

آژانس ملی حفاظت از محیط زیست انگلیس نمونه‌های آب را تجزیه و تحلیل کرد. آنها E. coli را با غلظت 39 برابر بیشتر از حد معمول پیدا کردند. در همان زمان نتایج پس از مسابقه منتشر  و آب برای تحقیق به خارج از منطقه شنا برده شد. اوا پرین، محقق کمپین موج‌سواران برابر فاضلاب گفت: نمونه‌ای که در 26 جولای گرفته شد، سطوح بی‌سابقه‌ای از E. coli را نشان داد، بسیار بالاتر از آنچه به طور طبیعی در این آب وجود دارد یا برای استفاده تفریحی انسان ایمن است.

پرسش‌ها حول موقعیت مکانی نزدیک ساحل روکر است و فعالان محیط زیستی و دولت مدت طولانی با یکدیگر درگیر بوده‌اند. مشخص شد که در الزامات نظارتی نقض وجود دارد و بین سال های 2017 تا 2021، تخلیه فاضلاب به طور جدی افزایش یافته است. در این شرایط شرکت آب نورثومبریان اعلام کرد که مقصر این بیماری‌ها نیست. ظاهراً آنها از اکتبر 2021 تخلیه‌هایی که می‌تواند بر کیفیت آب در ساحل روکر تأثیر بگذارد، ثبت نکرده‌اند.

فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه انگلیس نیز اعلام کرد که با شورای شهر ساندرلند و مقامات بهداشتی برای تعیین علت بیماری گسترده در بین ورزشکاران همکاری خواهد کرد. شاید این تورنمنت ناخوشایند برای ورزشکاران سه‌گانه انگیزه‌ای برای تغییر اوضاع در ساندرلند ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا