اقتصاد

مشترکان اداری موظف به استفاده از مولد برق در ساعات اوج مصرف هستند

به گزارش کا 118 از وزارت نیرو، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از آمادگی بالغ بر ۱۵۰۰ مولد اضطراری برق به منظور همکاری در تامین برق شهر تهران در ساعات اوج بار خبر داد و گفت: با هماهنگی های انجام شده توسط کارشناسان این شرکت و همکاری مشترکان، بخشی از نیاز مصرف شهر تهران در ساعات اوج بار تابستان توسط مولدهای برق اضطراری تامین می شود.

“رامین پوریا” با بیان این که ورود مولد برق به مدار مصرف در ساعات اوج بار موثرترین راهکار مشترکان اداری برای کاهش مصرف برق در ساعات پیک مصرف میان روز است و تمامی ادارات موظفند در ساعات اوج بار از مولدهای برق خود به منظور کاهش مصرف برق استفاده کنند گفت: با همکاری مشترکان، میانگین تولید ۱۲۰ مگاوات برق توسط این دسته از مولدها تاکنون محقق شده و این میزان تا رقم ۱۵۰ مگاوات در طول روز نیز قابل افزایش است.

وی خاطرنشان کرد مشترکان بزرگ تجاری شهر تهران با همکاری خود طی دو سال گذشته نقش موثری در حفظ پایداری شبکه برق پایتخت داشته اند و انتظار می رود طی تابستان جاری نیز با تداوم این همکاری، شاهد موفقیت در تامین برق مورد نیاز هموطنان باشیم.

“پوریا” افزود: تمامی مولدهای برق مشترکان هدف توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به کنتورهای هوشمند مجهز شده و میزان تولید این مولدها در ساعات اوج بار اندازه گیری می شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ یادآور شد: میزان تولید برق مولدها در ساعات ۱۲ تا ۱۶ توسط کنتورهای هوشمند ثبت شده و به ازای هر کیلووات ساعت برق تولیدی مبلغ ۱۵ هزار ریال به مشترکان همکار پرداخت می شود.

“پوریا” همچنین با اشاره به جوایز ارزنده اهدا شده به مشترکان برق در نخستین قرعه کشی انجام شده در پویش با انرژی از مشترکان خانگی برق شهر تهران نیز درخواست کرد با نصب نرم افزار با انرژی و کاهش حداقل ۱۵ درصدی مصرف برق به جمع شرکت کنندگان در قرعه کشی جوایز بزرگ این پویش ملی بپیوندند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا