کارگری

مشکل پرداخت مزایای عرفی و مناسبتی کارگران ابنیه فنی راه آهن حل نشد

تعدادی از کارگران ابنیه فنی راه آهن در تماس با خبرنگار کا 118 گفتند: کارگرانی که تحت مسئولیت  برخی شرکتهای  پیمانکاری در واحد نگهداری خطوط ریلی همانند نواحی جنوب، شرق و… مشغول کارند، هنوز موفق به دریافت مزایای عرفی و مناسبتی سال گذشته و جاری خود نشده‌اند.

یکی از کارگران با بیان اینکه مطالبه جدید کارگران این واحد دریافت مطالبات عرفی و مناسبتی است، افزود: این مطالبات مربوط به مزایای عید قربان، عید غدیر، عید فطر، ماه مبارک رمضان و مناسبت‌های دیگری همانند روز حمل و نقل، کارگر و …. می‌شود که همه کارفرمایان بایستی برای بالا بردن انگیزه کار در کارگران، این مزایای عرفی و انگیزشی که از سال‌ها پیش در شرکت‌های تابعه راه‌آهن همانند واحد تعمیرات و نگهداری معمول بوده را در موعد مقرر واریز کنند.

این کارگر با اشاره به اینکه تنها نگرانی ما امنیت شغلی و تامین نشدن معاش‌مان است، در ادامه افزود: متاسفانه افزایش ابتدای سال در دستمزدها تاثیری در بهبود معیشت کارگران نداشته چراکه خیلی بیشتر از حداقل دریافتی‌ها، هزینه‌های زندگی بالا رفته است.

او درباره موضوع حذف شرکت‌های پیمانکاری از راه آهن گفت: موضوع پیمانکاری‌ها همچنان پا برجاست و زیانِ واگذاری امور ریلی به پیمانکاری‌ها به کارگران می‌رسد.

وی بیان کرد: بسیاری از کارگران خطوط ریلی مستاجر هستند و کارگران در روزهای مناسبتی و عرفی چشم به دست کارفرما دوخته‌اند تا به نحوی بخشی از معاش‌شان تامین شود.

او در پایان تاکید کرد: طی سال گذشته و جاری در برخی استان‌ها  تجمعاتی  برای وصول مطالبات عقب افتاده صورت گرفت در عین حال مکاتباتی با مسئولان دولتی و دیگر مقامات ذیربط انجام شده اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا