ورزشی

مورایس و سپاهان در بن بست

به گزارش کا 118، اوایل تابستان 1401 بود که ژوزه مورایس سرمربی پیشین الهلال عربستان و دستیار خوزه مورینیو با عقد قراردادی سه ساله به عنوان سرمربی تیم فوتبال سپاهان معرفی شد. زردپوشان اصفهانی پس از جذب این مربی برای کسب نتیجه در لیگ بیست و دوم تلاش بسیاری کردند اما در نهایت با یک امتیاز کمتر از پرسپولیس نایب قهرمان لیگ شدند.

پس از این نایب قهرمانی، زردپوشان اصفهانی به قهرمانی در لیگ بیست و سوم امیدوار شدند. این تیم برای فصل بیست و سوم روی نیمکت مشکلی نداشت چرا که مورایس قصد داشت به همکاری خود با این تیم ادامه دهد. به این دلیل مسئولان این باشگاه اصفهانی با جذب برخی بازیکنان خارجی و همچنین ستاره‌های داخلی فصل نقل و انتقالات را طوفانی آغاز کردند و از همان آغاز لیگ برتر خود را در قامت مدعی قهرمانی نشان دادند اما هفته به هفته شرایط زردپوشان اصفهانی تغییر کرد و نتایج سینوسی این تیم باعث شد تا زردپوشان اصفهانی با کسب عنوان سومی به کار خود در لیگ بیست و سوم پایان دهند.

البته این تیم در جام حذفی موفق شد به مقام قهرمانی برسد تا مورایس در 2 سال حضورش در اصفهان به یک جام دست یابد. مورایس پس از قهرمانی سپاهان در جام حذفی در شرایطی به کشور خود بازگشت که بحث ادامه همکاری این مربی پرتغالی با سپاهانی‌ها نامشخص باشد. در این شرایط خبر می‌رسد که مسئولان این تیم در انتظار پاسخ مورایس برای ادامه همکاری با این تیم هستند و به او زمان دادند تا تصمیم خود را برای ادامه همکاری با سپاهان بگیرد.

البته شنیده می‌شود این مربی پرتغالی در بین هواداران سپاهان محبوبیت چندانی ندارد و مورایس از این موضوع بشدت ناراحت است و این می‌تواند عامل قطع همکاری مورایس با سپاهانی‌ها شود. البته مدیران سپاهان گزینه دیگری به نام محرم نویدکیا دارند که البته خبرمی‌رسد این مربی فعلاً تمایلی به حضور در سپاهان ندارد. در این شرایط مسئولان سپاهان به دنبال گزینه‌های دیگری هستند که در میان گزینه‌های مورد نظر نام سرمربی ایرانی دیده نمی‌شود. این موضوع باعث شد تا در روزهای اخیر صحبت‌هایی در خصوص حضور دراگان اسکوچیچ در اصفهان مطرح شود؛ مربی‌ای که پیش از این به باشگاه پرسپولیس لینک شده بود اما به نظر می‌رسد که دراگان تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد.

در این بین شنیده می‌شود که مشکل اصلی سپاهان مدیریت این باشگاه است چرا که در بدنه مدیریت باشگاه تصمیماتی گرفته می‌شود که مدیرعامل در این تصمیمات نقشی ندارد، مسئولان سپاهان کمیته‌ای به نام کمیته نقل و انتقالات تشکیل دادند که مدیریت باشگاه در این کمیته غایب است!

در این بین یکی دیگر از چالش‌های سپاهان جدایی برخی از ستاره‌های فصل گذشته تیم است و به نظر می‌رسد که بزودی این موضوع اتفاق خواهد افتاد. با تمام این تفاسیر و با وجود چالش‌های پیش روی زردپوشان اصفهانی، به نظر می‌رسد که در لیگ بیست و چهارم یک سپاهان معمولی را خواهیم دید؛ تیمی که پیش از حضور مورایس در اواسط جدول رده‌بندی دست و پا می‌زد و در فصل پیش رو با این نتایج به کار خود پایان دهد.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا