کارگری

نمی‌شود با انتخابات قهر کرد/ روند فعلی این امکان را به هیات‌های نظارت می‌دهد که اشتباهات گذشته را تکرار نکنند

نمی‌شود با انتخابات قهر کرد/ روند فعلی این امکان را به هیات‌های نظارت می‌دهد که اشتباهات گذشته را تکرار نکنند

اسماعیل دوستی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار کا 118، در خصوص ارزیابی خود نسبت به قانون جدید انتخابات و اضافه شدن مرحله پیش ثبت‌نام به آن، گفت: در اصلاح قانون انتخابات، اگر مرحله پیش ثبت‌نام به شکل قانون آمده باید اجرایی شود. تفاوت فاحشی که نسبت به روند انتخابات‌های گذشته دارد، آن است که اگر کسی در این روند پیش ثبت‌نام که قرار است ۱۶ مرداد آغاز شود، ثبت نام نکرد دیگر نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.

وی افزود: این روند امکان این را به هیات‌های نظارت می‌دهد تا با فرصت بیشتری روند صلاحیت‌ها را بررسی کنند و اشتباهاتی که قبلا به آن دچار شده بودند را تکرار نکنند.

دوستی در پاسخ به این سوال که هنوز برخی جریانات سیاسی که نسبت به شرکت در انتخابات تصمیم مشخصی نگرفتند مردد هستند آیا فکر نمی‌کنید این روند باعث شود تا بار دیگر شاهد حضور نیروهایی غیر از نیروهای درجه یک اصلاحات در انتخابات باشیم، گفت: معتقدم که ما باید در انتخابات شرکت کنیم. نمی‌شود با انتخابات قهر کرد و حتما باید شرکت کرد اما اینکه در جریان اصلاحات چه تصمیمی گرفته می‌شود، اطلاعی ندارم.

دوستی درباره نظر کروبی نسبت به شرایط سیاسی روز و انتخابات، گفت: جدیدا با آقای کروبی دیدار نداشتیم اما شب تاسوعا در منزل ایشان روضه برپا بود که آقای کروبی نسبت به شرایط کشور و به ویژه شرایط اقتصادی کشور ابراز نگرانی کردند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا