ورزشی

نکونام: افراد تصمیم گیرنده طرف آن رنگ هستند/ من خودم بازی را بلد هستم

به گزارش کا 118، استقلال موفق شد در هفته بیست و هفتم مقابل فولاد با یک گل به پیروزی برسد. این در حالی است که پیش از این بازی حواشی زیادی درباره رنگ لباس فولادی‌ها و جواد نکونام مطرح شده بود. 

جواد نکونام در نشست خبری بعد از این بازی حضور یافت. او در ابتدا اظهار داشت: از همه هوادارانی که به ورزشگاه آمدند تشکر می کنم و این برد را به آنها تقدیم می کنم. انرژی و نیرویی که گذاشتند به تیم ما خیلی کمک کرد و خدا را شکر شرمنده شان نشدیم و سه امتیاز را با عشق تقدیم شان می کنیم.

او درباره بازی گفت: چون می دانستیم که فولاد برای گرفتن امتیاز به مصاف ما آمده است با برنامه وارد زمین شدیم. آنها می خواستند سرعت بازی را بگیرند و به همین خاطر ما تلاش کردیم آنها به خواسته شان نرسند. در نیمه اول ریتم بازی چیزی که من می خواستم نبود اما در نیمه دوم بهتر شد و به طور کامل در زمین حریف بودیم و به گل رسیدیم. اگر دقت بیشتری می کردیم می توانستیم با گل های پرتعدادتر حریف را شکست دهیم.

وی افزود: هر طور فکر کنید دارند برای تیم ما حاشیه درست می کنند که نتیجه نگیریم. تیم ما تا همین‌جا هم فوق العاده کار کرده است، اگر شرایط استقلال ایده‌آل بود خیلی زودتر جشن قهرمانی گرفته بودیم. برای استقلال می خواهند نمک و شکر را از هم جدا کنند و مو را از ماست می کشند. برای استقلال همه قوانین جابجا می‌شود اما برای حریف اینگونه نیست. بازی استقلال در دستگردی بدون هوادار برگزار شد پس چرا دیدار دیگر با تماشاگر برگزار می‌شود؟ افرادی هستند که طرف آن رنگ هستند و در فوتبال تصمیم گیرنده هستند.

نکونام در مورد قضاوت موعود بنیادی فر گفت: ایشان از داوران بین المللی فوتبال ایران هستند و وقتی یک داور خوب قضاوت می کند دیگر نمی شود در موردش صحبت کرد.

سرمربی استقلال در مورد شروع تمدید قراردادها بازیکنان پاسخ داد: منتظر هستیم تا کارهای جابجایی پول انجام شود و زمانی که می روند برای تسویه حساب قراردادشان را هم تمدید کنند. من تمام بازیکنان این فصل را برای فصل بعد هم می خواهم. مگر این که بازیکنی بخواهد خودش جدا شود وگرنه من همه بازیکنان را می خواهم.  با 19 بازیکن بزرگسال چگونه می‌خواهیم به جنگ تیم‌های قدرتمند آسیا برویم؟ امیدوارم قانون درست شود و شرایط طوری شود که همه تیم‌ها بتوانند استفاده کنند. بازیکنان بخاطر مردانگی و کار بزرگی که کردند در استقلال می‌مانند و من هم از آنها درخواست می‌کنم که بمانند.

او در مورد رقابت‌شان با پرسپولیس در قهرمانی بیان کرد: امیدوارم هر تیمی که لیاقتش را دارد در پایان فصل قهرمان شود. از این که آقای گل محمدی و اوسمار کاری کردند که پرسپولیس و استقلال با هم رقابت کنند برای خود من هم خوب است چرا که تجربه کسب می کنم. این بیانیه دادن و صحبت کردن ها دردی را از فوتبال دوا نمی کند.

او در مورد بازی نکردن سهرابیان و مرادمند توضیح داد: می توانستم به هر دوی این بازیکنان بازی بدهم اما ریسک نکردم چرا که سلامتی بازیکنان برایم از همه چیز مهمتر است. هر دو با تیم تمرین می کنند و برای بازی می توانیم از آنها استفاده کنیم. 

نکونام در مورد حواشی اطراف استقلال قبل از بازی با فولاد از جمله رنگ لباسش، توضیح داد: چون قبلاً نتیجه داده است باید به این کار ادامه دهند. می‌گویند بیانیه صادر نشود، مصاحبه می‌کنند. می‌گویند مصاحبه نکنید، مدیررسانه ای حرف می‌زند. کنترل از دست‌شان در رفته است! نمی‌دانیم چه باید بکنیم. این شرایط خوبی برای فوتبال نیست. به استقلال و پرسپولیس نمی‌گویم و حرفم فوتبالی است. من واقعاً از اینکه رقابت می‌کنیم از گل‌محمدی و اوسمار تشکر می‌کنم، چون باعث پیشرفت من هم می‌شود و امیدوارم هر تیمی که لیاقتش را دارد قهرمان شود. تیم ما تا الان زحمت کشیده و با مشکلاتی که گفتید همیشه وجود داشته است. در 48 ساعت گذشته به بازیکنان گفته بودم که آمادگی همه چیز را داشته باشند، چون من خودم بازی را بلد هستم، اما برخی نکات هست که می‌خواهند تمرکزمان را بهم بزنند، اما این کارها روی تیم ما اثری ندارد و دوستان‌ خودشان را خسته نکنند. ما طرف‌مان را می‌شناسیم و به همین دلیل روز اول گفتم ما از جنس فوتبال هستیم.

او در  پاسخ به خبرنگاران در مورد حواشی رنگ لباسش گفت: درمورد حاشیه‌ها سوال نکنید. درمورد بازی سوال کنید در خدمت‌تان هستم. خنده‌دار است که من از لالیگا بیایم و درمورد این چیزها توضیح بدهم!

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا