ورزشی

نکونام: با بیرانوند حرف زدم و قرار بود به استقلال بیاید/ استعفا نمی‌دهم

نکونام: با بیرانوند حرف زدم و قرار بود به استقلال بیاید/ استعفا نمی‌دهم

به گزارش گروه ورزشی کا 118، جواد نکونام در حاشیه تمرین عصر امروز (پنجشنبه) استقلال اظهار داشت: می‌خواهم از روز اول که من به تمرین استقلال آمدم، شروع کنم. آن همه مردم و هوادار برای حمایت استقلال و تیم به تمرین ما آمدند و من شرمنده همه آنها هستند. شما دیدید که چه اتفاقاتی را روی سکوها رقم زدند و آن حضور هواداران زیر سایه آن اتفاق بد از بین رفت و آن اتفاق متاسفانه باعث ناراحتی کل تیم شد.

وی ادامه داد: من عذرخواهی کردم، ولی با عذرخواهی هیچ چیزی درست نمی‌شود. شرایط تیم را همه می‌دانند؛ ما سال گذشته 20 بازیکن داشتیم و الان 7 بازیکن را نداریم و با 13 بازیکن تمرین می‌کنیم و به همین دلیل بازیکنان امید را آوردیم که با ما تمرین می‌کنند تا از بین آنها بازیکنان خوبی را برای آینده تیم انتخاب کنیم. ما اصلاً شرایط خوبی نداریم. همه، اتفاقاتی که در این چند روز افتاده را می‌دانند.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شد با علیرضا بیرانوند برای پیوستن به استقلال صحبت کرده است، گفت: روز اولی که صحبت شده بود، من هرگز در جریان این موضوع نبودم و اعتقاد داشتم که این انتقال صورت نمی‌گیرد، چون نمی‌گذارند. بعد از اینکه اتفاق افتاد و مذاکره شد، من خودم با بیرانوند صحبت کردم و قرار بر این شد که بیاید. من می‌دانستم که 3، 4 روز یا یک هفته را از وقت را از دست می‌دهیم و همه پشت این نقل و انتقالات پنهان می‌شوند و مشکلات ما بیرون می‌زند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: از روزی که درگیر این موضوع بودیم، ببینید چه اتفاقی افتاد. آیا ما یک بازیکن جذب کردیم یا اینکه توانستیم با کسی مذاکره کنیم و یا اینکه اتفاق مثبتی افتاد؟ من روز اولی که به این تیم آمدم، بازیکنان بابت پول‌های سال گذشته‌شان گلایه کردند که بیش از 60-70 درصد مانده است. این مشکلات از روز اول بوده است و تیم را اذیت می‌کند. ما هرجا که صحبت کردیم، همه قبول کردند، ولی هیچ اتفاقی نیفتاده و مدیرعامل تیم هم رفت. با استعفای کریمی نمی‌دانیم با چه کسی باید صحبت کنیم، شاید تا دیروز می‌دانستیم.

نکونام در واکنش به این موضوع که بحث استعفای او از سرمربیگری استقلال مطرح شده بود، گفت: نه، این هم کار همان‌هایی است که دوست ندارند ما اینجا باشیم. در فوتبالی که تا امروز در آن هستم، هر زمانی که در استقلال بودم، بازی انجام دادم و موقعی هم که نبودم، هیچ حاشیه‌ای نداشتم. هواداران اینقدر به من لطف داشتند، اگر یک نفر هم اینجا طرفدار من باشد، تا آن روز تمام جانم را برای هوادار می‌گذارم تا دشمن‌شاد نشویم و سعی می‌کنیم کاری انجام دهیم که برای باشگاه و تیم خوب باشد.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط فکر می‌کند در نقل و انتقالات به اهدافش برسد؟ خاطرنشان کرد: اولین نکته این است که ما یک اردو داخل تهران خواستیم که کنسل شد. من درباره یکسری چیزها صحبت نمی‌کنم و دوست دارم در آرامش حل شود، ولی وقتی انجام نشود، مجبور هستم با هواداران در میان بگذارم. اردوی ما کنسل شد، به خاطر اینکه برنامه‌ای وجود نداشت و بازیکنی هم نبود. امیدوارم که اردوی دوم‌مان را بتوانیم برگزار کنیم و بازیکنان جدید بیایند. درخصوص بازی دوستانه نیز با توجه به اینکه نفر به اندازه کافی نداریم، نمی‌توانیم برگزار کنیم. محمدحسین مرادمند تمرین نمی‌کند، چون قرارداد ندارد. او یک روز را به احترام من تمرین کرد  که از او ممنون هستم. سعید مهری هم قراردادش را فسخ کرده و از تیم رفته است. این اتفاقاتی است که مردم و هواداران باید ببینند. هیچ چیزی هم نمی‌بینیم تا متوجه شویم تیم رو به جلو حرکت می‌کند. در واقع هیچ دلگرمی نداریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه خزانه باشگاه هم خالی است و پولی در حساب نیست، گفت: خزانه باشگاه را می‌توان با حرف و صحبت کردن درست کنید. می‌توانید وعده بدهید و کارهایی که قبلا انجام می‌شد، را انجام داد و این اتفاق هم باید برای ما می‌افتاد. من لیست بازیکنان را همان زمان که آمدم، دادم، ولی متاسفانه نتوانستیم بازیکنی بگیریم.

نکونام در پاسخ به این سوال که به عنوان سرمربی استقلال، مدیرعامل جدید باشگاه باید چه معیارهایی داشته باشد؟ خاطرنشان کرد: من شخص خاصی را مدنظر ندارم. باید یک نفر باشد که به هواداران احترام بگذارد و خواسته‌های آنها را برآورده کند و یک تیم خوب داشته باشیم تا فردا شرمنده هواداران نشویم. هر سال می‌دیدیم که از وسط فصل می‌گفتند که نمی‌گذارند قهرمان شویم، ولی امسال می‌بینیم که از پیش‌فصل همه چیز برعلیه ما است. شما روز اول از من پرسیدید که 15 میلیارد درست است که من گفتم نه. من از شما سوال می‌کنم؛ آیا بیرانوند که دوست من است، 15 میلیارد گرفته تا به پرسپولیس برود؟ یا بازیکنان دیگر با 15 میلیارد قرارداد بسته‌اند؟ اینها برای این است که به استقلال ضربه بزنند.

وی در پاسخ به این سوال که در بین بازیکنانی که ترانسفر شدند بازیکنی بود که او می‌خواسته و به تیم دیگری رفته است؟ گفت: بله، بازیکنانی بودند و عارف آقاسی یکی از آنها بود. من 3 بازیکنی که می‌خواستم به تیم‌های دیگر رفتند. حتما هم با پول‌های خوبی رفتند که نوش‌ جان‌شان باشد، بحث ما این نیست، حرف ما این است که ما هم باید تیم خوبی ببندیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص بیانیه وزارت ورزش مبنی بر اینکه نباید نکونام را تنها گذاشت و باید حمایت شود، در حالی که مدیران استقلال استعفا دادند، گفت: من تنها نیستم و نمی‌خواهم کسی نگران من باشد. هوادارانم کنار من هستند و هیچ وقت تنها نیستم. تیم، باشگاه و هوادار را نباید تنها بگذارند. من مربی هستم و برای مردم اینجا هستم، باید یک تیم خوب و قوی ببندیم تا فردا بتوانیم جوابگو باشیم. ما نمی‌توانیم با چند تیم اصلاً مقابله کنیم. الان آمار ما در نقل و انتقالات منفی است؛ 2 بازیکن گرفتیم و 7 بازیکن هم از دست دادیم و اگر 5 بازیکن بگیریم، می‌توانیم صفر شویم. یکسری قانون‌های عجیبی که در فوتبال‌مان داریم، در آینده می‌بینیم که فوتبال‌مان چقدر بابت آنها ضرر می‌کند و متوجه می‌شویم که چه اشتباهاتی کردیم.

نکونام در پاسخ به این سوال که از لیست اولیه‌اش، چند بازیکن جذب شده‌اند؟ گفت: از بازیکنانی که در لیست من بودند، توانستیم آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی را جذب کنیم که من مستقیم با آنها صحبت کرده بودم. خیلی شفاف می‌گویم، من با باشگاه شارلوا و آقای بیات مدیر این تیم برای امیرحسین حسین‌زاده صحبت کردم، ولی نیاز به پول است. برای خرید این بازیکن برای 3 سال، آنها مبلغی را اعلام کردند و باید مذاکره شود، خود بازیکن هم دوست دارد بیاید، ولی با چه کسی و با چه پولی؟ من سرمربی باید زنگ بزنم و با این و آن صحبت کنم و در نهایت هم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. الان هم نمی‌دانم که چه اتفاقی می‌افتد. فقط امیدوارم که یک انتخابی صورت بگیرد و آقای ایکسی که می‌آید 3 ماه دیگر نگویند یک نفر دیگر بیاید. ببینید در تیم ما چقدر مدیرعامل عوض شده و تیم رقیب چقدر تغییرات داشته است، اگر تغییرات خوب است، برای آنها انجام بدهند.

وی درباره شرایط محمد محبی و مهدی قایدی گفت: من از روز اول گفتم که تحت هر شرایطی این دو بازیکن را می‌خواهم. گفتم بازیکنانی که در سال گذشته بودند و قرارداد داشتند را می‌خواهم و بازیکنان قرضی هم قراردادشان قطعی شود. با دو بازیکن هم صحبت کردم، ولی متاسفانه چون بدقولی شده، ما نتوانستیم تا الان این دو بازیکن را بگیریم. الان مهدی قایدی تهران است و گفتم با او صحبت کنند، ولی الان چه کسی برود صحبت کند و چه کاری انجام دهد؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف دروازه‌بان تیم چه می‌شود؟ تصریح کرد: در یکی دو روز آینده تکلیف این موضوع هم مشخص می‌شود.

وی درباره شرایط جذب بازیکن خارجی و سقف قراردادی که وجود دارد، گفت: بازیکن خارجی مدنظر ما است، چون در یکسری از پست‌ها بازیکن مدنظر ما در ایران وجود ندارد. درباره قرارداد هم باید باشگاه توافق کند، چون آنها باید در آینده جوابگو باشند.

نکونام درباره اینکه هاشمی‌نسب در روز اول در تمرین بود، ولی بعد از آن دیگر حضور نداشت، عنوان کرد: مهدی از دوستان خوب من است و سال‌ها کنار هم کار کردیم. یکسری از صحبت‌ها هم با یکدیگر انجام دادیم، ولی در این اتفاقات و صحبت‌هایی که با هم داشتیم، قرار شد او فعلاً در آرامش باشد تا در آینده صحبت کنیم و تصمیم بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه در زمان صحبت با بیرانوند، یک منبع مالی برای آن تامین شده بود و حالا که این انتقال منتفی شده، انتظار دارد که بخشی از مطالبات بازیکنان پرداخت شود، خاطرنشان کرد: من اولین خواهشی که از باشگاه داشتم، این بود که حداقل کاری که می‌توانند انجام بدهند، این است که پرداختی به بازیکنان به 75 درصد برسد و بتوانیم برای سال بعد کار کنیم. متاسفانه نه پول دادیم و نه بازیکن گرفتیم و همه چیز به هم ریخته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند مذاکره با بیرانوند، استقلال را در نقل و انتقالات عقب انداخت؟ گفت: ما را عقب نینداخت، چون ما کارمان را دنبال می‌کردیم و حاشیه‌ای هم برای ما نداشت. ما هر بازیکنی را بتوانیم جذب کنیم، خوشحال می‌شویم و اگر هم نتوانیم بگیریم عزا نمی‌گیریم. مهم این است که بتوانیم کار را جلو ببریم، منتها ما کارمان جلو نرفت و ایرادمان این بود که بازیکنانی که مدنظرمان بود، جذب نکردیم.

نکونام در پاسخ به این سوال که با این شرایط آستانه تحمل او تا کجاست؟ تاکید کرد: امسال تا هزار است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که قبل از اینکه به استقلال بیاید، فکر می‌کرد که شرایط از همین ابتدای کار سخت شود؟ گفت: همیشه می‌دانستم، چون خودم اینجا بازی کردم و آن سال هم مشکلات بود، ولی فکر نمی‌کردم در نقل و انتقالات این‌طور خیلی تنها باشم. من همیشه در نظم و انضباط خیلی تاکید دارم و این فکر را نمی‌کردم.

نکونام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر به باشگاه پول تزریق شود، بازیکن خارجی خوب مدنظر دارد؟ تصریح کرد: همه کار انجام شده است. کارهای دو مربی اسپانیایی که یکی تمرین‌دهنده و یکی بدنساز است، انجام شده است و الان باید قراردادشان را بفرستیم تا بیایند، ولی نمی‌دانیم باید چه کار کنیم. دروازه‌بان هم از هر کشوری که باشد، می‌گیریم و مشکلی نیست.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا