کارگری

نگرانی شغلی کارگران پروژه‌ ساخت پتروشیمی ارغوان گستر ایلام با اتمام قرارداد

به گزارش خبرنگار کا 118، پایان خرداد ماه سال جاری، شماری از کارگران پیمانکاری پروژه پتروشیمی ارغوان گستر ایلام با اتمام قرارداد پیمانکار بیکار می‌شوند.

این کارگران که در پروژه ساخت پتروشیمی ارغوان گستر ایلام در بخش‌های اتصالات، نصب و تجهیزات و… مشغول به کار بوده‌اند، طرف قرارداد با یک شرکت‌های پیمانکاری محسوب می‌شوند که با اتمام بخش‌هایی از ساخت و سازها بیکار خواهند شد.

یکی از کارگران با بیان اینکه هنوز بخش‌های زیادی از این پروژه عمرانی ناتمام است و کارفرما اصلی می‌تواند کارگران بیکار شده را در این بخش‌های دیگر به کار گیرد، افزود: پایان ماه جاری حدود ۴۰۰کارگر بیکار خواهند شد.

به گفته وی، برای ادامه همکاری در این پتروشیمی بارها با مسئولان پتروشیمی مشکلاتمان را در میان گذاشته‌ایم که هنوز نتیجه‌ای دربرنداشته است.

وی ادامه داد: همه کارگران از بومیان منطقه هستند و سابقه کار آن‌ها ۵ تا ۱۰ سال است. اکثریت این کارگران متاهل و دارای زن و فرزند هستند.

او افزود: جدا از مسئولان پتروشیمی، نامه‌نگاری‌هایی با نهادهای مختلف و دولتی و نظارتی در استان و نمایندگان مجلس انجام داده‌ایم اما هنوز پاسخ روشنی که نشان از پیگیری مطالباتمان داشته باشد، دریافت نکرده‌ایم.

به ادعای این کارگر؛ کارگران در تلاشند در صورت امکان در بخش‌های دیگر این پروژه عمرانی و سایر پروژه‌ها به کار گرفته شوند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا