اقتصاد

هر یک درجه افزایش دمای تهران 200 مگاوات بار شبکه را افزایش می‌دهد/ ادارات صرفه جویی کنند

هر یک درجه افزایش دمای تهران 200 مگاوات بار شبکه را افزایش می‌دهد/ ادارات صرفه جویی کنند

به گزارش کا 118 از وزارت نیرو، “کامبیز ناظریان”گفت: گرچه پیش‌بینی نیاز مصرف برق شهر تهران طی روز یکشنبه؛ 25 تیرماه با دمای هوای بیش از 40 درجه سانتیگراد بالغ بر 5 هزار و 500 مگاوت بوده است، اما با اقدامات انجام شده توسط همکاران و همچنین همراهی قابل تقدیر مشترکان و شهروندان تهرانی، پایداری شبکه به صورت کامل حفظ شده ولی تداوم این پایداری نیازمند همراهی همه جانبه مشترکان است.

“ناظریان” با بیان این که هر یک درجه افزایش دمای هوای شهر تهران به دلیل تشدید فعالیت سامانه‌های سرمایشی حدود 200 مگاوات به بار شبکه توزیع برق شهر تهران می‌افزاید، کنترل دما و عملکرد سامانه های سرمایشی را در مدیریت بار مصرف بسیار موثر دانست.

وی ضمن تاکید بر این که مشترکان اداری و تجاری از جمله بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در این کلان شهر هستند، با قدردانی از همراهی غالب مسئولان دستگاه‌های اجرایی از قطع برق 51 مشترک اداری پرمصرف دیگر که به اخطارهای داده شده و مصوبه ابلاغی هیات وزیران بی اعتنا بوده اند در روز جاری خبر داد.

مدیرعامل توزیع برق پایتخت یادآور شد: تمامی مشترکان شهر تهران در صورت استفاده از مولدهای برق در ساعات اوج مصرف به ازای هر کیلووات ساعت برق تولیدی 1500 تومان پاداش خواهند گرفت.

وی افزود: از ابتدای خردادماه تا امروز نیز بیش از یک میلیون مشترک خانگی شهر تهران مشمول دریافت پاداش ریالی صرفه‌جویی شده‌اند که از همکاری آنان با خادمان خود در صنعت برق کشور قدردانی می کنیم.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا