اقتصاد

همه مخالف انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام هستند/ حضور ۵ هزار نیروهای امنیتی در فرودگاه‌های کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی کا 118، رضا نخجوانی در نشست خبری امروز با بیان اینکه ۵۶ فرودگاه در کشور زیر مجموعه شرکت فرودگاه‌ها فعال هستند، اظهار داشت: ٣ فرودگاه گواهینامه دارند و بزودی ٧ فرودگاه دیگر هم گواهینامه مرتبط را دریافت می‌کنند. 

وی ادامه داد: در مدت ٣٣ ماه گذشته دو فرودگاه سقز و بناآباد که به ترتیب ٢٧ و ٣٠ سال معطل و نیمه کاره باقی ماندند را تکمیل و به افتتاح رساندیم. همچنین امروز دو فرودگاه سراوان و تنب بزرگ در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری کشور گفت: میزان پروازهای عبوری حدود روزانه ٩۵٠ پرواز است.

نخجوانی با تاکید بر اینکه انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام موجب نارضایتی مردم خواهد شد، گفت: تمام تصمیم‌گیران مخالف انتقال پروازهای مهرآباد به فرودگاه امام هستند و اساسا برای انجام پرواز کمتر از ۴٠ دقیقه طی مسافت بیش از یک ساعت به فرودگاه امام برای مردم نمی‌صرفد. 

وی درباره سوددهی شرکت فرودگاه‌ها افزود: شرکت فرودگاه‌ها یک بنگاه اقتصادی است و صورت مالی آن می‌تواند مبنایی برای قضاوت عملکرد باشد که امروز این شرکت ٨ هزار و ۵٠٠ میلیون تومان سوددهی دارد و این رقم بیشترین سود شرکت در سالهای گذشته بوده است. 

نخجوانی با اشاره به ورود دومین هواپیمای وارسی به کشور گفت: از گذشته دو فروند هواپیمای وارسی خریداری شده بود اما به دلیل تحریم‌ها هواپیمای دوم وارد کشور نشده بود در حالی که میلیون‌ها دلار پول پرداخته شده بود اما در نهایت توانستم دومین هواپیمای وارسی را وارد کردیم و در حال حاضر فعالیت‌های پروازی را آغاز کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به تامین امنیت فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۵ هزار پلیس فرودگاه و ۵ هزار نیروهای حفاظتی از پرنسل سپاه در فرودگاه‌های کشور مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا