ورزشی

پاکدل: تلاش کردیم عدد خوبی برای هندبال بگیریم

به گزارش گروه ورزشی کا 118، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در نشست خبری در مورد شرایط تیم ملی هندبال بزرگسالان و انتخاب کادر فنی ایرانی و یا خارجی برای این تیم اظهار داشت: در بخش بزرگسالان، سال گذشته سال خوبی نبود و فضای تیم ملی در آسیا به سمتی رفته که 8 کشور برای کسب سکو و سهمیه جهانی می‌جنگند. در 7 سال گذشته در بحث کسب سهمیه جهانی و سکو موفق نبودیم.

وی افزود: اگر در انتخابی المپیک شرکت کردیم برای این بود تا در قهرمانی آسیا آمادگی بیشتری داشته باشیم. ما در سه دوره بازی‌های آسیایی مدال نگرفتیم. سال خوبی را پشت سر نگذاشتیم. روند تیم ما نسبت به هانگژو مثبت بود و کمک کرد تا در قهرمانی آسیا با اختلاف کمتری ببازیم. هشت تیم در آسیا می‌جنگند و فاصله‌های آنها خیلی بیشتر شده است.

پاکدل گفت: مدتی بود که در پشتوانه سازی مشکل داشتیم اما در بخش پایه خوب پیش رفتیم و تیم نوجوانان ما اکنون فیزیک خیلی خوبی دارد. اگر شالوده را درست نکنیم در آینده ساختمان مستحکمی نداریم. ما ضمن اینکه باید به بزرگسالان به صورت ویژه نگاه کنیم اما تمرکز ما روی تیم‌های پایه است. این تیم‌ها می‌توانند در آینده نزدیک خود را نشان دهند و ما با آنها می‌توانیم قطب هندبال شویم. بعد از پایان لیگ بلافاصله اردوی تیم ملی بزرگسالان را تشکیل می‌دهیم. این تیم را رها نخواهیم کرد.

رئیس فدراسیون هندبال تاکید کرد: در مورد کادر هم ضمن اینکه شاید از بدنه فعلی یک یا دو نفر بررسی کردیم، آسیب‌شناسی کردیم و بخشی از مشکلاتی مربوط به کادر فنی و بازیکنان بود و از دو هفته آینده به دنبال بررسی انتخاب گزینه‌های خارجی هستیم اما باید نگاه خود را نسبت به مربی خارجی اصلاح کنیم و از طرفی مربیان داخلی هم گزینه خواهند بود و کار را رها نمی‌کنیم.

وی در خصوص تیم ملی نوجوانان تصریح کرد: دو اردوی تدارکاتی در روسیه و ترکیه برگزار شد اما یک تورنمنت چند جانبه هم در مرداد در مجارستان با حضور تیم‌های اسلوونی، ایران و چند تیم دیگر خواهند داشت. 

پاکدل در خصوص افزایش بودجه فدراسیون هندبال در سال جدید گفت: از زمانی که کیومرث هاشمی وارد ورزش شده شبانه روز تلاش می‌کند. او از بدنه ورزش است و ایرادها و آسیب‌ها را می‌شناسد. هندبال به حدی رسیده که 10 تیم ملی داریم که سهمیه‌های جهانی هم گرفته‌اند. با موفقیت‌هایی که بدست آوردیم تلاش کردیم عدد خوبی برای هندبال بگیریم. جدول‌ها بیرون نیامده و دقیق نمی‌دانم اما امیدوارم به ورزش هندبال کمک شود. 

وی در مورد پول پرداختی به المپین‌ها افزود: هر کسی که از همین فردا سهمیه بگیرد حقوقش از دی ماه پرداخت شود تا حقی از کسی ضایع نشود. کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌ها هم کمک هزینه اردویی روزی 3 میلیون تومان می‌دهد و حتی در رشته‌هایی که حریف تمرینی دارند به آنها هم 3 میلیون داده می‌شود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا