کارگری

پیشرفت قابل ملاحظه در شرکت‌های تابعه صندوق فولاد

پیشرفت قابل ملاحظه در شرکت‌های تابعه صندوق فولاد

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته انتظار داریم در مدت باقی مانده تا پایان سال روند تولید شرکت بیش از پیش افزایش یابد.

به گزارش کا 118، جلسه بررسی عملکرد سه ماهه شرکت دخانیات ایران با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد برگزار شد. 

حسین عامریان (مدیرعامل صندوق بازنشستگان فولاد) در سخنانی در این جلسه گفت: اقدام راهبردی شرکت دخانیات در افزایش سطح زیرکشت توتون در سال جاری بسیار مهم و استراتژیک بوده است و با توجه به بالا رفتن قیمت جهانی توتون، افزایش سطح زیرکشت توتون در کاهش بهای تمام شده برای شرکت دخانیات تاثیر بسزایی دارد. 

مدیرعامل صندوق فولاد گفت: اقدامات انجام شده در دور جدید مدیریت شرکت دخانیات همراه با تحول، شجاعت و تدبیر بوده است و این روحیه قابل تقدیر است، و نتایج بدست آمده در این مدت کوتاه نشانگر همین مسأله است. 

عامریان همچنین با اشاره به عملکرد خوب تولیدی و اقتصادی شرکت دخانیات در این بازه کوتاه و رساندن این شرکت زیانده به سود گفت: شرکت دخانیات در چند سال گذشته بدلیل ضعف مدیریتی، فساد و رانت آسیب فراوانی دیده بود و رساندن این شرکت در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ به سود کار بسیار بزرگی بوده که قابل تقدیر است. 

وی افزود: باید مسیر تحول در ساختار و منابع انسانی همچنان دنبال شود و لازم است برنامه‌ای برای اصلاح ساختار و ترکیب نیروی انسانی شرکت دخانیات با هدف تقویت نیروهای بخش تولید و کیفی‌سازی ستاد تهیه و اجراء شود. 

در ابتدای این جلسه، محمد شیخان، مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گزارشی درباره برنامه و عملکرد تولید و فروش، صادرات، محصولات جدید شرکت، نیروی انسانی و ساختار و صورت‌های مالی سال جدید و مقایسه آن با سنوات گذشته و برنامه‌های آتی ارائه کرد. 

شیخان با اشاره به افزایش ۲۱درصدی تولید سیگارت و افزایش ۱۱۵ درصدی فروش در سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گفت با تلاش و همت همه کارکنان دخانیات این شرکت پس از سال‌ها زیان ده بودن در سه ماهه نخست امسال به سوددهی رسیده است. 

مدیرعامل شرکت دخانیات گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته انتظار داریم در مدت باقی مانده تا پایان سال روند تولید شرکت بیش از پیش افزایش یابد. 

وی گفت: اصلاح و تغییر اساسنامه شرکت جهت مولدسازی و استفاده بهینه از اموال و دارایی ها، نیازسنجی و طراحی دو محصول با نام‌های کارن و دکو و توسعه خانواده سیگار بهمن، پرداخت ۱۸۲ میلیارد تومان بدهی‌های شرکت، افزایش مقداری و ریالی تولید و فروش سیگارت، افزایش میزان سطح زیرکشت توتون و تعداد زارعین و راه اندازی مرکز نوآوری دانش بنیان، حضور شرکت دخانیات در کمیسیون‌های اجتماعی، کشاورزی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بمنظور ارائه گزارش از وضعیت و مذاکره جهت رفع مشکلات بنیادی صنعت دخانیات و شرکت در حوزه‌های مربوطه و برگزاری سفرهای استانی و بازدید از مجتمع‌ها و مراکز فروش و بررسی مسائل و مشکلات آن‌ها به صورت حضوری و در محل از جمله مهم‌ترین اقدامات و دستاوردهای شرکت دخانیات در سه ماه نخست امسال بوده است. 

وی، حمایت دولت از تولیدات داخلی، وجود بازار مصرف مناسب، وجود بازارهای بالقوه در کشورهای همسایه، وجود کشت توتون و تنباکوی داخلی در کشور و زیرساخت توسعه یافته فناوری اطلاعات و ارتباطات را از جمله فرصت‌های پیش روی شرکت دخانیات عنوان کرد. 

در پایان مدیرعامل دخانیات با اشاره ضرورت کنترل هزینه بهاء تمام شده و بهنیه‌سازی سبد فروش گفت: حاشیه سود ناخالص شرکت نسبت به عملکرد سال ۱۴۰۰، دوبرابر شده و ۱۰۰ درصد رشد داشته است. 

زیرساخت‌های ایجاد شده در زغالسنگ کرمان

محسن شریفی، مدیرعامل شرکت زغالسنگ کرمان نیز به‌عنوان مدیر یکی از شرکت‌های تابعه صندوق فولاد بر لزوم برنامه ریزی دقیق به منظور افزایش تولید و سود آوری تاکید کرد و گفت: در بحث تولید زیرساخت‌های بسیار خوبی در شرکت معادن زغالسنگ کرمان شکل گرفته و در حوزه تولید محصولات کیفی اقدامات مثبت و دستاوردهای قابل قبولی را شاهد هستیم. 

وی همچنین با اشاره به اهمیت زغال سنگ در چرخه صنعتی کشور گفت: با اجرای گام به گام این پروژه‌ها با هدف بهبود فرایند حرکتی برای دسترسی به اهداف شرکت، با استفاده از تجارب و تخصص افراد، شاهد تسریع در روند اتمام پروژه‌ها باشیم.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا