کارگری

کارگاه عملی قوه قضاییه برای دانشجویان حقوق

کارگاه عملی قوه قضاییه برای دانشجویان حقوق

به گزارش کا 118، برگزاری دادگاه‌های علنی از موارد مورد اشاره در قانون از جمله اصل ۱۶۵ قانون اساسی و ماده ۳۵۲ آیین دادرسی کیفری و همچنین از تأکیدات مسئولان دستگاه قضایی است که به منظور اجرای سند تحول قضایی و بهره‌برداری از فناوری‌های نوین در ترویج و گسترش دانش حقوقی در دادگستری‌های سراسر کشور در حال برگزاری هستند.

دستگاه قضایی به منظور افزایش آگاهی عمومی و ترویج فرهنگ حقوقی و بهره‌گیری بیشتر کارشناسان حقوق از برگزاری دادگاه‌ها اقدام به برگزاری دادگاه علنی برخط برای دانشجویان، اساتید و صاحب نظران حوزه حقوق و قضا کرده که با استقبال گسترده جامعه نخبگانی همراه بوده است. 

با برگزاری دادگاه‌های علنی برخط؛ دو هدف اصلی از جمله توسعه‌ی شفاف‌سازی در فرآیندهای رسیدگی قضایی و همچنین بهره‌برداری بیشتر و بهتر جامعه دانشگاهی، کارآموزان وکالت و نیز کارآموزان قضایی از محتوای علمی و فنی دادگاه‌ها و فرآیند دادرسی را پیگیری می‌کند. 

یکی از مزیت‌های مهم این دادگاه‌ها انتقال تجربیات و آموزش دانش حقوقی به وکلا و حقوقدانان جوان در راستای افزایش زمینه تعامل بیشتر جامعه دانشگاهی و حقوقی کشور با دستگاه قضایی است.

در همین راستان امروز شنبه جلسه دادگاه علنی و برخط در مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد با موضوع رسیدگی به پرونده اعتراض ثالث برگزار شد.

در این دادگاه جمع زیادی از دانشجویان رشته حقوق، وکلا، و اساتید به صورت آنلاین حضور داشتند.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا