کارگری

کارگران قطار شهری اهواز :حل مشکل پروژه قطار شهری اهواز به بن بست رسیده است

کارگران پروژه قطار شهری اهواز می‌گویند: مشکل پرداخت نشدن دستمزد و بیمه در قطار شهری هنوز ادامه دارد.

یکی از کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز در گفتگو با خبرنگار کا 118، در تشریح مشکلات حقوق دستمزد خود و همکارانش گفت: در حالی ۱۰ماه مزد و یک ونیم سال حق بیمه و۸ سال سنوات پرداخت نشده، داریم که هنوز وضعیت این پروژه عمرانی وپیمانکار آ ن مشخص نیست.

به گفته وی، مسئولان قطار شهری اهواز پاسخگو نیستند و حدودا ۱۱۳کارگرنگهبان بعد از چهار سال تعطیلی اجرای این پروژه وضعیت معیشتی بدی را تجربه می‌کنند.

او با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه‌ی کارگران قطار شهری اهواز در این مقطع زمانی، تعیین تکلیف هر چه سریعتر پروژه وپرداخت مطالباتشان است. کارگران می‌گویند: مرتبا پیمانکارانی برای انجام پروژه می‌آیند و می‌روند اما هنوز هیچکدام برای عقد قرار داد با شرکت قطار شهری به تفاهم نرسیده‌اند.

به گفته وی؛ طرح احداث پروژه قطار شهری اهواز از سال ۸۱ شروع شده و سال ۹۱ مسئولیت اجرای آن به بخش خصوصی واگذار شده است با این حال امروز پس از گذشت ۲۳سال، این طرح فقط ۲۴ درصد پیشرفت داشته و سرنوشت آن مبهم است.

این کارگر شاغل در پروژه قطار شهری اهواز گفت: نه حقوق به موقع می‌گیریم و نه از پرداخت مطالبات عقب افتاده خبری هست.

وی در خاتمه گفت: کارگران بارها به دلیل مشکلات معیشتی از مسئولان دولتی در استان خوزستان از جمله استانداری خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده‌اند اما هنوز برای حل مشکلات این پروژه عمرانی چاره‌جویی نشده است.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا