ورزشی

کشتی آزاد جوانان به دنبال تکرار قهرمانی صوفیه در امان

کشتی آزاد جوانان به دنبال تکرار قهرمانی صوفیه در امان

به گزارش کا 118، شاگردان محسن کاوه طی روزهای 28 و 29 تیر ماه در مسابقات قهرمانی آسیا در شهر امان اردن به عنوان قهرمانی رسیدند. این تیم با سه طلای علی رضایی در 70 کیلو، محمدمبین عظیمی در 92 کیلو و امیرعلی پولادی در 125 کیلوگرم و با 5 نقره ابراهیم خواری در 57 کیلو، ابراهیم الهی در 65 کیلو، حسین محمدآقایی در74 کیلو، فرزاد صفی جهان‌شاهی در79 کیلو و امیرحسین علیزاده در86 کیلوگرم موفق به کسب 191 امتیاز شد و بالاتر از هند 180 امتیازی و قزاقستان 160 امتیازی، قهرمان آسیا شد.

چندین شکست آزادکاران ایرانی مقابل حریفان هندی، انتقاد برخی از کارشناسان را به همراه داشت و قهرمانی این تیم در آسیا با انتقاداتی همراه شد. البته اعضای تیم ملی کشتی آزاد در بازگشت به ایران عنوان کردند که در اردن جز سه کشتی‌گیر و دو مربی، همه با بیماری ویروسی مواجه شده و این مسئله در عملکرد آنها تاثیرگذار بوده است.

پیش از این قرار بود مسابقات جهانی جوانان در لهستان برگزار شود که به دلیل عدم صدور ویزا برای دو تیم روسیه و بلاروس از سوی این کشور اروپایی، اتحادیه جهانی میزبانی را از لهستان گرفت و بار دیگر به اردن واگذار کرد.

بنابراین دومین سفر شاگردان کاوه نیز به شهر امان بود. این تیم از فردا کشتی‌هایش در مسابقات قهرمانی جهان را استارت خواهد زد درحالیکه در مقایسه با مسابقات قهرمانی آسیا، چهار تغییر در ترکیب خود داشته است.

احمد جوان، علی خرمدل، محمدرضا شاکری و امیررضا معصومی کشتی‌گیرانی هستند که جای ملی‌پوشان آسیایی را گرفته و در قهرمانی جهان کشتی می‌گیرند.

سال گذشته تیم ملی کشتی آزاد جوانان با سه مدال طلای سبحان یاری، امیرحسین فیروزپور و امیررضا معصومی، یک نقره آرمین حبیب‌زاده و چهار برنز احمد جوان، حسین محمدآقایی، امیرعلی آذرپیرا و عارف رنجبری با کسب 159 امتیاز بالاتر از آمریکای 132 امتیازی و هند 112 امتیازی در صوفیه قهرمان جهان شد.

از جمع مدال‌آوران سال گذشته، این بار هم احمد جوان، حسین محمدآقایی و امیررضا معصومی در ترکیب تیم هستند که همه آخرین سال حضورشان در تیم ملی جوانان را پشت سر می‌گذارند.

جوان که سال گذشته هم بعد از شکست در تورنمنت تونس مقابل علیرضا سرلک بر سر تصاحب دوبنده تیم ملی بزرگسالان، عازم جوانان جهان شد و به دلیل شرایط روحی نامساعد، به برنز رضایت داد، امسال هم بعد از ناکامی در مرحله پایانی انتخابی تیم ملی بزرگسالان این بار مقابل میلاد والی‌زاده، تیم ملی جوانان را در اردن همراهی می‌کند.

او می‌تواند با کسب نشان طلای 57 کیلوگرم جوانان، با شرایط بهتری به استقبال انتخابی المپیک برود.

امیررضا معصومی نیز بعد از قهرمانی نوجوانان جهان، امسال فرصت کسب دومین نشان طلای جوانان جهان را دارد. او در فینال جام تختی، انتخابی دوبنده سنگین وزن تیم ملی بزرگسالان را به امیرحسین زارع واگذار کرد.

محمدآقایی هم در دومین حضور متوالی‌اش در تیم ملی جوانان، قهرمان آسیا شده و امسال این فرصت را دارد که برنز سال گذشته را ارتقا دهد. محمدرضا شاکری هم سال گذشته عضو تیم ملی بود که به همراه عرفان الهی از رسیدن به مدال جوانان جهان بازماند، اما او امسال را خیلی خوب استارت زده و قهرمان وزن 65 کیلوگرم جام تختی هم شد و حالا این شانس را دارد که با مدال طلای جوانان جهان، به عنوان یک مدعی جدی به رده بزرگسالان برود.

 

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا