اقتصاد

180میلیارد تومان؛ پاداش صرفه جویی ۸/۵ میلیون مشترک خانگی از آغاز خردادماه تا کنون

به گزارش کا 118 از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی گفت: امسال با اجرای پویش با انرژی و ارائه جوایز ارزنده از جمله ۳۰۰ خودرو، به مشترکانی که مصارف خود را کاهش دادند نظیر دو سال کذشته پاداش صرفه جویی پرداخت خواهد شد .

رجبی مشهدی با بیان این که در طرح امسال مشترکانی که مصرف برق خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داده باشند، مشمول دریافت پاداش صرفه جویی می‌شوند، یادآور شد: براساس پایش نهایی صورت گرفته از 25 میلیون قبوض برق قرائت شده، 34 درصد از مشترکان ( بیش از 8 و نیم میلیون مشترک برق) تاکنون مشمول دریافت پاداش شده‌اند.

​وی با اشاره به این که قرائت قبوض همچنان ادامه دارد، از افزایش مشمولان پاداش صرفه‌جویی سخن گفت و خاطرنشان کرد: در این میان قبوض برق 900 هزار مشترک که معادل 11 درصد از مشترکان خانگی است، کاملا رایگان شده است.

سخنگوی صنعت برق همچنین مبلغ پاداش اختصاص یافته به مشترکان را نیز 180 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مشترکان می‌توانند با تنظیم دمای کولر روی 24 درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی، ضمن کاهش مصرف برق، مشمول دریافت پاداش صرفه‌جویی شوند و در عین حال شانس خود را برای شرکت در مسابقه با انرژی و‌ دریافت میلیون‌ها جایزه نقدی و غیر نقدی به طور تصاعدی افزایش دهند.

رجبی مشهدی یادآور شد: در طرح پاداش صرفه جویی، مبلغ پاداش روی قبوض برق اعمال و از هزینه برق مصرفی مشترکان کاسته می‌شود و برخی مشترکان قبضشان رایگان خواهد شد‌.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا