کسب و کار

چرا نباید فرش دستباف خود را در خانه بشویید؟

چرا نباید فرش دستباف خود را در خانه شسته شود

همانطور که می‌دانید فرش دستباف محصولی گران‌قیمت است و پس از خرید همیشه باید مراقب سلامت آن باشید.

زیرا کمی بی احتیاطی باعث آسیب به فرش دستباف می شود و ظاهر زیبا و نقش و نگار رنگ را زیر نور کانون ها قرار می دهد.

به دلیل استفاده از نخ های ابریشمی در فرش دستباف و به دلیل فرآیند ظریف رنگرزی نخ ها و پرزهای درشت و دراز آن، باید در شستن آن دقت کرد، پس بهتر است آن را با دست بشویید. . فرش در جلسه خانگی.

از آنجایی که صاحبان فرش دستباف از فرش اطلاعی ندارند، می توانند در حین شستشو از مواد شیمیایی مضر روی تارهای ابریشمی فرش استفاده کنند.

بهترین کار این است که متخصصان قالیشویی و رنگرزی فرش بدانند که چگونه فرش ها را تمیز کنند، زیرا آنها سال ها در این زمینه کار کرده اند، مهارت های لازم را کسب کرده اند و راه حل استفاده برای هر لکه را می‌دانند.

شستن فرش دستباف در خانه خطر بزرگی است زیرا می توانید پودر را در شستشو بریزید که سلامت فرش را به خطر می اندازد، البته این کار از روی ناآگاهی انجام می شود پس باید همیشه سعی کنید کارآمد باشید. او فرش دستباف را اختراع کرد.

نخ هایی که در فرآیند تولید فرش دستباف استفاده می شود معمولاً با دست رنگ می شوند و گاهی رنگرزی با مواد طبیعی انجام می شود، بنابراین هنگام شستشو باید دقت کرد که رنگ ها در تماس با مواد شوینده زیبایی خود را از دست ندهند. فرش دستباف در خانه شسته می شود؟ افرادی که در قالیشویی کار می کنند با دانش و مهارت هایی که طی سال ها در زمینه قالیشویی به دست آورده اند می توانند فرش های دستبافت را به گونه ای تمیز کنند که رنگ آن ها همخوانی نداشته باشد. ناشی از

ابریشم الیاف حساس و گران قیمتی است که به دلیل شست و شوی نادرست دچار مشکل می شود و می توانید بدون مهارت لازم فرش بافته شده را با دست بشویید. الیاف می توانند به دلیل تماس با پاها از پارچه فرش جدا شوند.

بهتراست که شستشوی فرش دستباف را به قالیشویی برف شادمهر بسپارید.

فرش دستباف را هر چند وقت یک بار باید شست؟

الیاف فرش با شستشوی زیاد شل می شوند، بنابراین بهتر است فرش دستباف را گردگیری کنید و سالی یک بار بشویید.

هنگام شستشوی فرش، مواد شوینده اغلب الیاف را ضعیف می کند و پس از مدتی فرش رنگ پریده می شود.

همچنین اگر فرآیند خشک شدن فرش دستبافت بی دقت باشد و رطوبت روی فرش باقی بماند، رطوبت موجود در آن می تواند باعث پوسیدگی فرش شود.

بنابراین هنگام شستن فرش دستباف سالی یک بار باید مراقب خشک شدن فرش بود.

توصیه می شود هر روز فرش را جارو کنید تا بقایای ریز پارچه از بین برود و از تجمع آنها جلوگیری شود.

فرش های دستبافت نیز باید از عوامل لکه دار مانند رنگ های مختلف، ریختن مواد غذایی و گلی تمیز نگهداری شوند و هنگام شستن فرش دستباف از پودر قوی استفاده شود. سایر محصولات شوینده نباید حاوی ترکیبات شیمیایی باشند.

شستشوی سالیانه فرش دستباف با قالیشویی های معتبر که خدمات آنها را تضمین می کنند، بهتر است، زیرا این قالیشویی ها به تمامی اصول و قوانین قالیشویی آگاهی کامل دارند و می توانند فرش دستبافت را در کوتاه ترین زمان ممکن شستشو دهند. و در نهایت آن را با دقت خشک کنید و سپس در بسته بندی اولیه و معمولی تحویل مشتری دهید.

بهترین کار مراقبت از فرش دستباف بدون نیاز به شستشوی مکرر آن است، به یاد داشته باشید که اگر به فرش دستباف نگاه می کنید و متوجه می شوید که نیازی به شستشوی زیاد ندارد، پس باید آن را متوقف کنید. از وسواس و شستن فرش دستباف خود دست بردارید.

 

چرا شستن فرش دستباف مهم است؟

با توجه به اهمیت و ظرافت فرش دستبافت، شست و شوی آن بسیار حائز اهمیت است، زیرا اگر فرش دستبافت طبق اصول و ضوابط شسته نشود، عواقب جبران ناپذیری برای فرش به همراه خواهد داشت.

آنچه همیشه در رابطه با فرش دستباف توجه افراد را به خود جلب می کند قیمت تمام شده محصول است.

بنابراین نمی توان شست و شوی این کالای لوکس را دست کم گرفت و بدون توجه به نکات لازم، آن را لکه دار و آب می گیرد.

یکی دیگر از مواردی که بر اهمیت فرش دستباف تاثیر می گذارد اصالت این نوع فرش است، مراقبت از فرش دستباف خود برای همه ایرانیان بسیار مهم است تا آسیبی نبیند پس فرش دستباف را بشویید. این خیلی مهمه. چرا شستن فرش دستباف اهمیت دارد؟ برخی از فرش‌های دستباف جزو کمیاب‌ترین سبک‌ها هستند و همین مورد به تنهایی می‌تواند وسواس صاحب فرش را برای تمیز کردن مکان‌های مختلف در حین شستشو برای یافتن یک فرش دستباف قابل اعتماد افزایش دهد. مرکز قالیشویی و شستن فرش او تمام توصیه ها را تحویل می دهم.

فرش دستبافت عمر طولانی تری نسبت به فرش ماشینی دارد، اما متغیرهای زیادی بر عمر آن تأثیر می گذارد.

گاهی فرش های دستباف را می بینیم که از زمان اجدادمان به ارث رسیده است، بدون هیچ آسیبی. از آنجایی که شستشو تاثیر زیادی بر بافت، رنگ، عمر، پوسیدگی، رها شدن و کیفیت فرش دارد، به جرئت می توان گفت که تمیز کردن فرش دستباف ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا