فرهنگ و هنر

آغاز طرح توسعه پل معلق گردشگری هیر با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد ریالی

رسول صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار کا 118از اجرای طرح جدید در فضایی به مساحت ۱۰ هکتار خبر داد و گفت: دستگاه‌های مربوطه از جمله منابع طبیعی، میراث فرهنگی ودستگاه‌های خدمات رسان برای صدور مجوز و آغاز عملیات اجرایی پروژه اهتمام جدی وعملی داشته باشند تا شاهد بهره برداری ازاین پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن باشیم.

وی  با بیان اینکه این مجموعه با هدف توسعه گردشگری هیجانی احداث شده شده است، اظهار کرد: انتظار داریم دستگاه‌های مسئول برای تکمیل زیرساخت‌های این مجموعه ضمن حمایت‌ همه جانبه، برخی موانع پروژه را رفع کنند تا فازهای بعدی پروژه در مدت زمان مشخص شده تکمیل شود.

صادقی گفت: باتوجه به حضور پرتعداد گردشگران هیر به دلیل راه‌اندازی پل معلق شیشه ای هیر نیاز است زیرساخت‌های مورد نیاز ازجمله فضای سبز و مراکز خدماتی، رفاهی و بهداشتی در شهر هیر تکمیل و توسعه یابد تا خدماتی رسانی به گردشگران به نحو مناسب انجام شود.

مدیرپروژه پل معلق شیشه‌ای هیر همچنین بر آسفالت وساماندهی راه‌های دسترسی به پل معلق شیشه‌ای هیر تاکید کرد و گفت: طبق وعده مسئولان مربوطه مسیرهای دسترسی به مجموعه گردشگری پل معلق هیر تا زمستان ساماندهی وآسفالت می‌شود.

این فعال حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: راه اندازی پل معلق شیشه ای هیر، منطقه را به قطب گردشگری کشور تبدیل کرده و باعث رونق اقتصادی واشتغال وگردشگری منطقه شده است.

آغاز طرح توسعه پل معلق گردشگری هیر با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد ریالی

پل معلق شیشه‌ای هیر در شهر هیر در ۲۲ کیلومتری اردبیل در مسیر جاده اردبیل به سمت سرچم قرار دارد. دره «دربند» هیر با حدود ۲۳۴ هکتار وسعت در یک کیلومتری این شهر واقع شده ‌است و نهر همیشه پرآبی از میان این دره عبور می‌کند.

این دره پوشیده از باغ‌های میوه است و به بهشت گردشگری مشهور شده‌است. این پل نخستین پل معلق شیشه ای قوسی شکل در جهان است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا