فرهنگ و هنر

اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید قم با حضور فرمانده کل سپاه برگزار شد

به گزارش کا 118، در این برنامه که با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، مدیران استان قم، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، جمعی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و اقشار مختلف مردم برگزار شد سخنان مقام‌معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران اجلاسیه پخش شد و سخنران ویژه مراسم نیز سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران بود.

در این اجلاسیه هم چنین پیام تصویری آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه(س) پخش شد. سعیدی در این پیام تاکید کرد: در این کنگره طرح و پیام جدیدی برای تحقق شعار و شعارهای سال گذشته باید شاهد باشیم تا کنگره از مراسم موضعی و مقطعی خارج شود.

وی افزود: این کنگره باید دارای برنامه های مشخص و ادامه و استمرار داشته باشد و کارهای این کنگره باید متناسب با حوادث امروز نظام و کشور ما باشد و نگاه دراز مدت با افق های بلند مدت داشته باشد.

سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم نیز در پیامی که به صورت تصویری برای حاضران پخش شد اظهار داشت: شهدا جان خود را در جهت دفاع از انقلاب اسلامی تقدیم کردند و قم برخوردار از نعمت حضور شهیدانی است که نماد و بیانگر ویژگی های خوب این استان هستند و مردم برغم مشکلات همچنان با روحیه و انگیزه و تمام قامت برای نظام اسلامی ایستاده اند.

وی افزود: روزهای خوبی به اعتبار خون شهیدان خود برای قم پیش بینی می کنیم و معتقدیم که قم سرزمین امن است و در ظهور امام عصر از مردم قم انسان های بزرگی در مسیر حضور دارند.

وی گفت: یکی از امتیازات جمیع شهدای قم حضور شهدای کشورهای مختلف در بین شهیدان ما است که از نزدیک به ۹ کشور در دفاع مقدس و دفاع از حرم در جمع شهیدان ما هستند. مهم در این مسیر توجه به راه و پیام شهدا است و در این مقطع حساس تاریخ باید مدنظر داشته باشیم که توجه و اطاعت محض از ولایت امری است که می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند و ایستادگی و پایداری هم باید مورد توجه باشد.

فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب(ع) قم نیز در این اجلاسیه گفت: قم در گذر تاریخ همواره شهری تاثیرگذار بوده است و با توجه به تاکید رهبر انقلاب در دیدار با دست اندرکاران اجلاسیه که فرمودند شهدای همه ایران شهدای قم هستند رسالت ما را سنگین تر می کند.

سردار محمد رضا موحد اظهار داشت: لشگر ۱۷ علی ابن ابیطالب نقش پر رنگی را در دفاع مقدس داشت و پس از دفاع مقدس در هر زمان و مکان که نیاز به حضور برای دفاع از اسلام و انقلاب بود در داخل کشور و دفاع از حرم حضور مقتدرانه داشته است.

وی عنوان کرد: اگر انقلاب اسلامی را زمینه ساز ظهور می دانیم این پرچم را زیر هدایت های ولایت فقیه به صاحب اصلی آن خواهیم رساند و باید به سمت تمدن نوین اسلامی پیش ببریم.

وی بیان کرد: تلاش های استکبار و ایادی آن به جایی نخواهد رسید و وعده الهی پیروزی مومنان و صالحان است.

خیر مقدم حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، سخنرانی فرمانده کل سپاه، خاطره گویی یکی از رزمندگان دفاع مقدس، مداحی یکی از ذاکران اهلبیت(ع)، رونمایی از تمبر نشان کنگره، اجرای سرود و پخش کلیپ از جمله برنامه های دیگر برگزار شده در اجلاسیه نهایی کنگره ۶۰۹۰ شهید استان قم بود.

در این مراسم پرچم یا لثارات الحسین(ع) که پس از شهادت سردار سلیمانی به نشانه انتقام خون به نا حق ریخته آن شهید بر فراز گنبد مسجد مقدس جمکران قرار گرفته بود توسط تولیت مسجد به سردار سلامی هدیه شد. نشان خادمی مسجد مقدس جمکران نیز در ادامه به سردار سلامی تقدیم شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا