کارگری

ارومیه میزبان مسابقات کشوری بودو / ۶۰۰ ورزشکار رزمی در ارومیه برای رسیدن به تیم ملی رقابت می‌کنند

ارومیه میزبان مسابقات کشوری بودو / ۶۰۰ ورزشکار رزمی در ارومیه برای رسیدن به تیم ملی رقابت می‌کنند

به گزارش کا 118، ناصر ناصری قامت در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ۱۱ تا ۱۳ مرداد ارومیه میزبان مسابقات قهرمانی در رشته بودو خواهد بود.

وی افزود: ۶۰۰ ورزشکار از ده استان کشور در این مسابقات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

رئیس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان‌غربی تاکید کرد:  این گروه از حدود ۱۴۵ انجمن و سبک تشکیل شده که حدود ۴۵ سبک در ارومیه فعال است.

ناصری‌قامت ادامه داد: مسابقات کشوری رشته‌ بودو روزهای پنجشنبه ۱۲ و  جمعه ۱۳ مردادماه در سالن دو هزار نفری ارومیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در استان حدود ۸۵۰۰ ورزشکار رزمی بیمه شده داریم که حدود ۲۵۰۰ نفر آن در ارومیه هستند، گفت: هیات ورزش‌های رزمی ارومیه طی دو سال اخیر از رتبه‌ چهارم در استان، امروز به رتبه اول رسیده است.

همچنین در این نشست مهدی شادمانی رئیس هیات بودوی آذربایجان‌غربی، نیز گفت: از شهریورماه مسابقات اوراسیایی بودو به میزبانی عراق برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات در ارومیه، علاوه بر اینکه قهرمانی کشور است، انتخابی تیم ملی هم محسوب می‌شود.

شادمان، با تاکید بر اینکه ارومیه جزو قطب‌های رشته‌های رزمی در کشور است، گفت: مسابقات به میزبانی ارومیه در چهار رده سنی با حضور رزمی‌کارانی از ۱۰ استان کشور برگزار می‌شود و نفرات اول حدود ۲۰ نفر به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند تا در مسابقات اوراسیایی به میزبانی عراق شرکت کنند.

رئیس هیات بودوی استان با بیان اینکه، از آذربایجان‌غربی در قالب سه تیم و با حضور ۹۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند گفت: همچنین حضور تماشاگران در این مسابقات، رایگان خواهد بود.

انتهای پیام/

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا