فرهنگ و هنر

از تدارک «دوستان کمدی» تا جدیدترین حکم خزاعی

تدارک اجرای نمایش «دوستان کمدی»، تمدید اجرای نمایش «ایسکمیا»، جدیدترین حکمی که خزاعی در سازمان سینمایی داد و… از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.

نمایش «دوستان کمدی» به نویسندگی گابور راسووو و کارگردانی بابک توسلی هم‌اکنون تمرینات خود را پشت سر گذاشته و برای اجرا در اواخر تابستان سال ۱۴۰۱ آماده می‌شود.

از تدارک «دوستان کمدی» تا جدیدترین حکم خزاعی

به گزارش کا 118، بابک توسلی که نمایش‌های بسیاری را به صحنه آورده است، حدود هفده سال در خارج از کشور ساکن بود و سال ۹۷ نمایش«سینگل شات» را در تماشاخانه پالیز روی صحنه برد. وی پیش از این نیز آثاری همچون  ارتفاع، خاله ادیسه،یک اسلایس از زندگی ، طلعت و…  را روی صحنه برده است.
«دوستان کمدی»با ترجمه‌ی ساناز فلاح فر به موضوع «حقارت انسان» در جهان معاصر می پردازد و داستان حول زوج نسبتا مرفه‌ی می‌چرخد که از زندگی تنگاتنگ زناشویی خود خسته شده‌اند.
اطلاعات تکمیلی این نمایش به زودی اعلام خواهد شد.

نمایش «ایسکمیا» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی آرین زرین‌پوربه مدت شش شب تمدید شد.

نمایش «ایسکمیا» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی آرین زرین‌پور که از ششم شهریور در ماشاخانه ملک اجرای خود را آغاز و قرار بود تا یازدهم شهریور روی صحنه باشد، به مدت شش اجرا تمدید شد. 

محسن ‌کریمی، رسول بابایی، ماریه قزل، مهسا شیرزاد، سعید ‌محبی، صبا رنجبر، آنیتا ‌عطایی، امین ‌پورفرد، مهدی ترابی، امین سنجربیگی، مهران مکاری و آرین زرین‌پور در این نمایش بازی می‌کنند.

«ایسکمیا» اولین تجربه‌ی کارگردانی آرین زرین‌پور هست که براساس رمان کوتاهی به همین نام نوشته وی، به نمایش‌نامه تبدیل شده است.

در خلاصه داستان آمده است: ایوان آلکسیف نویسنده‌ای که در زندگی حرفه‌ای و شخصی‌اش با شکست مواجه شده، در آسایشگاه روانی بستری است که دختر ناخواسته‌اش به ملاقاتش می‌آید.

محمدهادی درخشنده (دستیار کارگردان)، عباس شیراوند (مدیر صحنه)، رضا ‌خضرایی (طراح نور)، فاطمه محمدی (طراح گریم)، آرزو ناصریان (طراح لباس)، امیرعباس بادروج (طراح صدا)، آریا اربابی (عکاس)، کیارش شاهانی، علی بهادری (گروه موسیقی)، هانیه روحانی، فرانک مرادپور (مجریان گریم)، درسا کتال (دستیار لباس)، مهران مکاری، امین سنجربیگی، امیرحسین قربانی (دستیاران صحنه)، آوا فیاض (مشاور رسانه و تبلیغات) و عاطفه آقاسی (تبلیغات مجازی) زرین‌پور را در این نمایش همراهی می‌کنند.

«داستان مسافری که در آخرین سفرش گم شد» آماده نمایش شد

فیلم کوتاه «داستان مسافری که در آخرین سفرش گم شد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصلان شاه ابراهیمی پس از آماده نمایش شدن، آماده حضور در جشنواره‌های بین‌المللی شد. همچنین، پوستر این فیلم کوتاه با طراحی سعید فروتن رونمایی و منتشر شد.

«داستان مسافری که در آخرین سفرش گم شد» در اولین حضور جهانی در سومین جشنواره فیلم نوستالژیا ایتالیا پذیرفته شده که در آن، کاندیدای دریافت جایزه اصلی جشنواره است. سومین جشنواره فیلم نوستالژیا از ۲۴ تا ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در شهرهای میلان و رم ایتالیا برگزار می‌شود.

این فیلم کوتاه که طی ۵ روز در تهران فیلمبرداری شده، از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران است و میلاد شجره، فهیمه امن زاده و ویدا موساییان در آن ایفای نقش کرده‌اند.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «داستان مسافری که در آخرین سفرش گم شد» آمده است: «سیاوش خسروی یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و خودش را در دستشویی خانه‌اش می‌بیند. او از اتقاقات شب گذشته‌ هیچ‌چیزی را به خاطر نمی‌آورد، به‌همین خاطر سراغ دوربین هندی‌کمش می‌رود. دوربینی که همه‌چیز را ثبت کرده…»

فهرست عوامل «داستان مسافری که در آخرین سفرش گم شد» عبارت است از: تهیه کننده و کارگردان: اصلان شاه ابراهیمی، نویسنده: نوید ایزدیار و اصلان شاه ابراهیمی، دستیار کارگردان: روح انگیز حیدری، مدیر فیلمبردار: آرش رمضانی، صدابردار: حسن شبانکاره، تدوین: سمیرا بختیاری، گروه فیلمبرداری: مهدی افروغ، محمد نصیری و سپیده کریمی، دستیار صدا: سهیل صفاری، طراح صحنه و لباس: افسانه صرفه جو، دستیار صحنه: مهدی پارسی، گریم: مونا جعفری، آهنگساز: فرشاد فزونی، جلوه های ویژه دیجیتال و اصلاح رنگ: محسن خیرآبادی، گرافیست و تیتراژ: سعید فروتن، صداگذار: نعیم مسچیان، گروه تولید: احد محمدکرمی، امیرحسین مهرعلی و با تشکر از مینا سنگ سفیدی، عکاس: مهدی پارسی، ویدا موساییان و روح‌انگیز حیدری، مشاور رسانه‌ای: آزاده فضلی، پخش کننده: فانوس فیلم.

انتشار پوستر «آقای اشمیت کیه؟» همزمان با آغاز پیش‌فروش نمایش
پوستر نمایش «آقای اشمیت کیه؟» به کارگردانی سهراب سلیمی همزمان با آغاز پیش فروش نمایش منتشر شد.

از تدارک «دوستان کمدی» تا جدیدترین حکم خزاعی

به گزارش روابط‌عمومی نمایش، پوستر نمایش «آقای اشمیت کیه؟» با طراحی ابراهیمی حقیقی منتشر شد.
این نمایش نوشته سباستین تِیری باترجمه شهلا حائری و کارگردانی سهراب سلیمی است که از دوشنبه ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۹ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد آمد.
 ایرج راد هنرمند و بازیگر باسابقه و همچنین شهره رعایتی، میثم رازفر، محمد کرمی بازیگران نمایش «آقای اشمیت کیه؟» هستند.
در خلاصه داستان نمایش آمده است: آقا و خانم قوچی، مبهوت و وحشت‌زده به دنبال اثبات هویت گمشده خود هستند. حقیقت کجاست؟! به‌راستی آقای اشمیت کیست؟!
دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: طراح صحنه: امیرحسین قدسی، موسیقی: صبا ‌علیزاده، طراح پوستر و بروشور: ابراهیم حقیقی، طراح لباس: شهره ‌رعایتی، منشی صحنه: بنفشه گودرزی، مدیر صحنه: سیامک مجیدی، دستیار مدیر صحنه: پرهام رفعتی، دستیار طراح صحنه: فرشید ‌جعفری، عکاس: عماد ‌دولتی، مشاور رسانه و تبلیغات: شقایق ‌فرشته.
علاقه‌مندان می‌توانند بلیت نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

رئیس سازمان سینمایی طی حکمی علیرضا اسماعیلی را به سمت دستیار و مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی منصوب کرد.

از تدارک «دوستان کمدی» تا جدیدترین حکم خزاعی

متن حکم محمد خزاعی برای دستیار و مدیرکل حوزه ریاست به این شرح است: 

“جناب آقای دکتر علیرضا اسماعیلی

با سلام 

نظر به تعهد سوابق ارزنده، توانمندی و تجربه جنابعالی به موجب این حکم به عنوان دستیار و مدیرکل حوزه ریاست منصوب می شوید.

برنامه ریزی و راهبردی، تشخیص و تعیین اولویت های کاری و آماده سازی زمینه های تصمیم سازی و تصمیم گیری ریاست سازمان از طریق پیگیری و هماهنگی با واحدهای سازمان و همچنین، همکاری و تعامل سازنده با معاونت‌ها ادارات کل و موسسات تابعه سازمان مهمترین وظایف جنابعالی در راستای تحقیق برنامه ها و پیشبرد اهداف سازمانی تعریف می شود.

امید است با عنایت و لطف منان در سایه همدلی هم افزایی و همراهی مدیران و کارکنان سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

 علیرضا اسماعیلی، متولد ۱۳۴۷دارای مدرک دکترای رشته سیاستگذاری فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و مدرس دانشگاه های دولتی و آزاد اسلامی و علمی وکاربردی است.

وی علاوه بر تالیف کتاب فلات ایران سرچشمه تمدن و الهام و مقالات علمی متعدد، دارای سوابق متعدد مدیریتی از جمله: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مدیرکل همکاری های فرهنگی و هنری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و اسپانیا، مدیرکل فرهنگی اروپا و آمریکا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عضو شورای سیاستگذاری اولین دو سالانه جشنواره ملی چاپ و نشر، عضو شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب ج.ا. ایران و مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و غیره بوده است.

انتهای پیام 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا